Polacy leją Niemców. Słynne zdanie legendy boleśnie zweryfikowane

Po pierwszej połowie Polacy prowadzą z Niemcami 3:0 w eliminacjach młodzieżowych (do lat 21) mistrzostw Europy. Były sędzia, Rafał Rostkowski, wytknął słynne powiedzenie piłkarskiej legendzie.

PS
mecz Niemcy - Polska Getty Images / Christian Kaspar-Bartke/ / Na zdjęciu: mecz Niemcy - Polska
"Piłka nożna to taka gra, w której 22 mężczyzn biega za piłką, a na końcu i tak wygrywają Niemcy" - to słynne zdanie Gary'ego Linekera - niegdyś świetnego napastnika, a dziś eksperta piłkarskiego. Reprezentacja Polski do lat 21 zadała kłam tej sentencji.

Biało-Czerwoni w sensacyjny sposób rozpoczęli spotkanie z Niemcami w eliminacjach do młodzieżowych mistrzostw Europy. W ciągu pierwszych 15 minut Polacy wyszli na wysokie prowadzenie 3:0. Dwie bramki strzelił Adrian Benedyczak, a trzecią Michał Skóraś.

Były sędzia piłkarski, Rafał Rostkowski, w przerwie tego spotkania postanowił zaczepić na Twitterze Linekera. Poszło oczywiście o słynną wypowiedź. "Czy mamy oglądać drugą połowę, czy skończy się jak zawsze?" - zapytał.

Polacy absolutnie nie byli faworytami tego meczu. Przed pierwszym gwizdkiem bukmacherzy płacili około dziewięciu złotych za każdą złotówkę postawioną na triumf Biało-Czerwonych. Możemy więc mówić o olbrzymiej sensacji. Tym bardziej, że Niemcy w eliminacjach Euro U-21 jeszcze nie przegrali.

Czytaj także: - Pierwsze koty za płoty. Matty Cash przeszedł test języka polskiego! - Piłka nożna czy zapasy? Rywal dusił Cristiano Ronaldo ZOBACZ WIDEO: Lewandowski ostro o polskim systemie szkolenia. "Nie mogę powiedzieć, że widać światełko w tunelu"