Fatalny występ napastnika Legii Warszawa

Ernest Muci nie będzie dobrze wspominał meczu młodzieżowej reprezentacji. Albania przegrała 0:3 ze Słowenią, a piłkarz warszawskiej Legii zawiódł w ważnym momencie.

Rafał Szymański
Ernest Muci WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: Ernest Muci
Przed zgrupowaniem doszło do kuriozalnej sytuacji. Pierwotnie napastnik "Wojskowych" był powołany do reprezentacji U-21, ale został przesunięty seniorskiej kadry. Ostatecznie Ernest Muci musiał pomóc młodzieżówce, ponieważ kontuzji doznał Tedi Cara.

W piątek Albańczycy grali na wyjeździe ze Słoweńcami. Selekcjoner od początku postawił na dwóch zawodników Legii Warszawa, czyli Muciego i Jurgena Celhakę.

Już w 2. minucie tej rywalizacji sędzia Hennessy podyktował "jedenastkę" dla gości. Do rzutu karnego wyznaczony został właśnie Muci, który jednak nie wykorzystał doskonałej sytuacji.

Nie trzeba było długo czekać na odpowiedź drużyny gospodarzy. W 7. minucie strzelanie rozpoczął David Bosilj, w pierwszej odsłonie wynik podwyższył Aljosa Matko. Na kwadrans przed końcem Bosilj skompletował dublet. Słowenia wygrała 3:0 i traci już tylko jeden punkt do Albanii w grupie G eliminacji mistrzostw Europy U-21.

Muci zagrał w pełnym wymiarze czasowym. Wspomniany Celhaka spędził na boisku 86 minut, wcześniej obejrzał żółtą kartkę.

Słowenia U-21 - Albania U-21 3:0 (2:0)
1:0 - David Bosilj 7'
2:0 - Aljosa Matko 24'
3:0 - David Bosilj 75'