Zamiast święta wstyd. Wiadomo, co z meczem w Lyonie

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / John Berry / Na zdjęciu: Dimitri Payet
Getty Images / John Berry / Na zdjęciu: Dimitri Payet

Już wszystko jasne. Mecz Olympique Lyon z Olympique Marsylia nie zostanie dokończony. Spotkanie zostało przerwane w 3. minucie. Potyczka miała zostać dograna, ale piłkarze gości na boisko już nie wrócili.

Skandal w meczu 14. kolejki Ligue 1. W spotkaniu Olympique Lyon z Olympique Marsylia już w 3. minucie sędzia przerwał mecz.

Wówczas goście wywalczyli rzut rożny. Stały fragment zamierzał wykonać Dimitri Payet. Zawodnik podszedł do chorągiewki bocznej i został trafiony w głowę plastikową butelką pełną wody.

Payet po chwili padł na murawę i przez dłuższy czas była udzielana mu pomoc medyczna. Kilka minut później sędzia nakazał zawodnikom opuszczenie boiska.

Po dziewięćdziesięciu minutach sędzia podjął decyzję o wznowieniu meczu. Jednak zawodnicy z Marsylii na boisko już nie wrócili. Na murawę na moment weszli gracze gospodarzy.

Po niemal dwóch godzinach podjęto decyzję, że potyczka nie zostanie dokończona. Co dalej z mecz okaże się w poniedziałek.

Olympique Lyon - Olympique Marsylia 0:0* przerwany w 3. minucie

Olympique Lyon: Anthony Lopes - Malo Gusto, Sibaly Diomande, Jerome Boateng, Emerson Palmieri - Maxence Caqueret, Bruno Guimaraes - Xherdan Shaqiri, Houssem Aouar, Karl Toko - Ekambi Lucas Paqueta.

Olympique Marsylia: Pau Lopez - William Saliba, Duje Caleta-Car, Luan Peres - Valentin Rongier, Boubacar Kamara, Matteo Guendouzi - Pol Lirola, Dimitri Payet, Konrad De La Fuente - Arkadiusz Milik.

Sędzia: Ruddy Buquet.

* * *

Stade Brestois 29 - RC Lens 4:0 (3:0) 1:0 - Mounie 3' 2:0 - Chardonnet 13' 3:0 - Faivre 34' 4:0 - Le Douaron 69'

Angers SCO - FC Lorient 1:0 (0:0) 1:0 - Mangani (k.) 68'

FC Metz - Girondins Bordeaux 3:3 (1:2) 0:1 - Elis 17' 0:2 - Oudin 39' 1:2 - De Preville 45' 2:2 - Nguette 51' 2:3 - Oudin 65' 3:3 - Nguette70'   RC Strasbourg Alsace - Stade de Reims 1:1 (0:1) 0:1 - Ektitke 22' 1:1 - Bellegarde 90+6'

ES Troyes AC - AS Saint-Etienne 0:1 (0:0) 0:1 - Trauco 60'

Clermont Foot 63 - OGC Nice 1:2 (1:0) 1:0 - Ogier 17' 1:1 - Gouiri 76' 1:2 - Gouiri 82'