Ronaldo jak Rooney. Portugalczyk wyrównał klubowy wyczyn

Takiej sytuacji w Lidze Mistrzów jak we wtorek w Hiszpanii Manchester United nie notował od czasów legendy klubu Premier League - Wayne'a Rooneya.

Piotr Bobakowski
Juan Foyth i Cristiano Ronaldo PAP/EPA / Domenech Castello / Na zdjęciu: Juan Foyth i Cristiano Ronaldo
"4 - Cristiano Ronaldo zdobył cztery ostatnie bramki dla Manchesteru United (wcześniej trzy w dwóch pojedynkach z Atalantą - przyp. red.) w Lidze Mistrzów UEFA. Pierwszy gracz, który strzelił cztery gole z rzędu dla klubu w rozgrywkach od czasów Wayne'a Rooneya w marcu 2010 roku" - przypomnieli na Twitterze statystycy z "OptaJoe".

Licznik zatrzymał się jednak na czterech trafieniach, ponieważ we wtorkowym meczu LM z Villarreal CF drugiego gola dla Czerwonych Diabłów w 90. minucie strzelił Jadon Sancho. Zespół z Manchesteru ostatecznie zwyciężył 2:0.

Ronaldo trafił do siatki w 78. minucie pojedynku na Estadio de la Ceramica. Portugalczyk wykorzystał błąd bramkarza i obrońców. "Fatalny błąd defensywy Villarrealu i gol Cristiano Ronaldo!" - skomentowano na twitterowym profilu Polsatu Sport, gdzie udostępniono film z golem CR7 (patrz poniżej).

W pięciu meczach w Lidze Mistrzów Ronaldo i spółka zdobyli 10 punktów plasują się na pierwszym miejscu w tabeli grupy F. Podopieczni Michaela Carricka przed ostatnią kolejką (zagrają u siebie z Young Boys Berno) zapewnili sobie awans do fazy play-off.