Pech Szymona Żurkowskiego w prestiżowym meczu

Bartosz Bereszyński pomógł UC Sampdorii w odniesieniu zwycięstwa 3:1 z Hellasem Werona. Szymon Żurkowski już w pierwszej połowie zakończył występ w prestiżowym meczu.

Szymon Żurkowski Getty Images / Gabriele Maltinti / Na zdjęciu: Szymon Żurkowski
Dwóch Polaków znajduje się w kadrach Sampdorii oraz Hellasu Werona. Do starcia tych klubów doszło w Genui. Na boisku byli od pierwszego gwizdka Bartosz Bereszyński oraz Paweł Dawidowicz. W tabeli podopieczni Igora Tudora mieli przed meczem o siedem punktów więcej niż Sampdoria i znajdowali się w przeciwieństwie do niej w górnej połowie tabeli.

Hellas objął prowadzenie w 38. minucie. Adrien Tameze dostał nagrodę za odważną decyzję o strzale z dystansu. Zmylenie Emila Audero umożliwił rykoszet od jednego z obrońców Sampdorii. Blucerchiati odpowiedzieli w 51. minucie ładnym strzałem z półwoleja Antonio Candrevy na 1:1.

Candreva dorzucił do gola asystę przy golu na 2:1 dla Sampdorii. Świetne dośrodkowanie byłego skrzydłowego Lazio czy Interu wykorzystał ostatecznie Albin Ekdal, miał swój udział przy tym trafieniu Bereszyński. Wynik na 3:1 ustalił w końcówce Nicola Murru.

Po powrocie Empoli FC do elity, kibice w Toskanii ponownie mogą emocjonować się derbami tego klubu z ACF Fiorentiną. Goście mieli do pokonania tylko 40 kilometrów i to ich najkrótszy wyjazd w sezonie. Azzurri potrafili sobie radzić z Violą przed spadkiem i pokonali ją w trzech z pięciu spotkań. W ich kadrze jest Szymon Żurkowski, którego macierzystym klubem pozostaje Fiorentina. Już w 44. minucie musiał on opuścić boisko z powodu urazu, a jego zmiennikiem był Nicolas Haas. Polak uderzył niefortunnie w betonową pokrywę od studzienki kanalizacyjnej.

Na ten mecz zapowiadano powrót do bramki Bartłomieja Drągowskiego. Jego absencja przedłużyła się jednak do siedmiu kolejek, a jest spowodowana kontuzją. Drągowski stracił też listopadowe zgrupowanie reprezentacji Polski.

Fiorentina pracowała nad rozbrojeniem obrony beniaminka przez blisko godzinę. Gola na 1:0 strzelił w 57. minucie niezawodny w tym sezonie Dusan Vlahović. 11 trafień daje mu od soboty samodzielne prowadzenie w klasyfikacji snajperów ligi. Empoli przycisnęło w końcówce i świetnym finiszem odwróciło wynik na 2:1.

14. kolejka Serie A:

UC Sampdoria - Hellas Werona 3:1 (0:1)
0:1 - Adrien Tameze 38'
1:1 - Antonio Candreva 51'
2:1 - Albin Ekdal 77'
3:1 - Nicola Murru 90'

Empoli FC - ACF Fiorentina 2:1 (0:0) 0:1 - Dusan Vlahović 57' 1:1 - Filippo Bandinelli 87' 2:1 - Andrea Pinamonti 89'