Przebudzenie Widzewa Łódź, choć nerwów nie brakowało

Widzew Łódź przypomniał sobie jak zwyciężać na zapleczu PKO Ekstraklasy. Wicelider pokonał 3:2 Zagłębie Sosnowiec prowadzone przez jego byłego szkoleniowca Artura Skowronka.

piłkarze Widzewa Łódź WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: piłkarze Widzewa Łódź
Nerwów w Łodzi nie brakowało. Nie minęły dwie minuty i Zagłębie prowadziło dzięki strzałowi Szymona Sobczaka. Ten sam zawodnik doprowadził już po przerwie do remisu 2:2. Widzew zamierzał odpowiedzieć z rzutu karnego, ale Mateusz Michalski spudłował. Czas uciekał, a rozstrzygającego gola nie było. Podopieczni Janusza Niedźwiedzia zdążyli zadać ostateczny cios w 79. minucie i umocnili się na miejscu premiowanym awansem dzięki uderzeniu Patryka Stępińskiego.

Do niespodzianki doszło w Tychach. GKS nie potrafił pójść za ciosem po zwycięstwie w Kielcach i poniósł porażkę 0:1 z Resovią. Krótko przed przerwą Trójkolorowi mieli szansę na zdobycie prowadzenia z rzutu karnego, ale Tomas Malec nie pokonał swoim strzałem Branislava Pindrocha. Świetną zmianę przeprowadził trener rzeszowian, ponieważ Maksymilian Hebel potrzebował tylko dwóch minut, od momentu wbiegnięcia na boisko, na rozstrzygnięcie pojedynku.

Sandecja stanęła przed trzecią szansą na odniesienie zwycięstwa po powrocie do Nowego Sącza. We wcześniejszych meczach w roli gospodarza poniosła porażkę 0:1 ze Skrą Częstochowa i zremisowała 2:2 z Widzewem Łódź. Tym razem podjęła Górnika Polkowice i prowadziła po pierwszej połowie dzięki strzałowi Damiana Chmiela. Gospodarze nie utrzymali zaliczki - w 51. minucie do remisu 1:1 doprowadził Mateusz Piątkowski.

19. kolejka Fortuna I ligi:

Widzew Łódź - Zagłębie Sosnowiec 3:2 (2:1)

0:1 - Maksymilian Hebel 63'

Sandecja Nowy Sącz - Górnik Polkowice 1:1 (1:0) 1:0 - Damian Chmiel 28' 1:1 - Mateusz Piątkowski 51'