Arka Gdynia bez pomysłu i punktów

Gra ofensywna Arki Gdynia w meczu z Chrobrym Głogów była pozbawiona rumieńców. Na dodatek straciła gola i po porażce 0:1 pozostaje poza strefą barażową w Fortuna I lidze.

Michał Rzuchowski WP SportoweFakty / Karol Słomka / Na zdjęciu: Michał Rzuchowski
Dobiega końca runda jesienna, w której Arka Gdynia grała nierówno. Przeplatała pozytywne niespodzianki z rozczarowaniami, a na jej ławce Ryszard Tarasiewicz zastąpił Dariusza Marca. Drużyna z Pomorza miała jeszcze szansę spędzić przerwę zimową w strefie barażowej, ale podstawowym warunkiem było pokonanie Chrobrego Głogów.

Drużyna z województwa dolnośląskiego może pochwalić się dobrym bilansem na własnym stadionie. We wcześniejszych sześciu meczach w roli gospodarza odniosła cztery wygrane, raz zremisowała i poniosła jedną porażkę. Niedawno trener lidera Wojciech Łobodziński przekonywał, że Chrobry u siebie jest groźny dla każdego pierwszoligowca. Dlatego Arka musiała mieć się na baczności.

Chrobry miał pierwszą dużą szansę na zdobycie prowadzenia. Michał Rzuchowski starał się pokonać bramkarza swojego byłego klubu, ale Daniel Kajzer zaprezentował świetną interwencję. Arka odpowiedziała mniej spektakularnym i zablokowanym uderzeniem Olafa Kobackiego. Już na koniec pierwszej połowy Sebastian Milewski spudłował z dystansu i pozostawało 0:0.

Rzuchowskiemu nie udało się strzelić gola, ale asystował przy trafieniu na 1:0. Jego dośrodkowanie z rzutu rożnego trafiło do Michała Michalca, a doświadczony obrońca zdobył prowadzenie dla Chrobrego w 64. minucie. Danielowi Kajzerowi tym razem nie udało się sparować piłki, która po jego dłoniach poleciała do sieci. Najlepszą szansę na wyrównanie miał Christian Aleman, ale nie pokonał z rzutu wolnego Rafała Leszczyńskiego. Był to zaledwie jeden z dwóch celnych strzałów Arki w meczu.

Chrobry Głogów - Arka Gdynia 1:0 (0:0)
1:0 - Michał Michalec 64'

Chrobry: Rafał Leszczyński - Michał Ilków-Gołąb, Michał Michalec, Mavroudis Bougaidis, Marcel Ziemann, Michał Rzuchowski (83' Paweł Tupaj), Robert Mandrysz, Dominik Dziąbek (66' Tomasz Cywka), Mikołaj Lebedyński, Dominik Piła, Hubert Turski (74' Mateusz Machaj)

Arka: Daniel Kajzer - Arkadiusz Kasperkiewicz, Michał Marcjanik, Martin Dobrotka, Luis Valcarce, Sebastian Milewski (58' Michał Bednarski), Adam Deja, Olaf Kobacki (71' Maciej Rosołek), Christian Aleman, Mateusz Stępień (46' Artur Siemaszko), Karol Czubak

Żółte kartki: Mandrysz, Ilków-Gołąb, Lebedyński (Chrobry)

Sędzia: Łukasz Szczech (Warszawa)