Fortuna Puchar Polski: znamy siedmiu ćwierćfinalistów i datę losowania. Są sensacje

Już siedem drużyn zapewniło sobie udział w ćwierćfinale Fortuna Pucharu Polski. Na tym szczeblu zobaczymy nawet III-ligowca, a w piątek czeka nas losowanie par.

Szymon Mierzyński
piłkarze Lecha Poznań PAP / Jakub Kaczmarczyk / Na zdjęciu: piłkarze Lecha Poznań
Olimpia Grudziądz wyrasta na ogromną sensację trwającej edycji. Najpierw ograła Wartę Poznań, później poradziła sobie z rezerwami Lecha, zaś w 1/8 finału po dramatycznym meczu i remisie 3:3 po dogrywce, pokonała w rzutach karnych Świt Nowy Dwór Mazowiecki, a więc przeciwnika ze swojego poziomu. Zameldowała się dzięki temu w najlepszej ósemce.

Jest tam również pięć zespołów z PKO Ekstraklasy (w tym broniący trofeum Raków Częstochowa), a także jeden I-ligowiec - Arka Gdynia, która wyeliminowała KGHM Zagłębie Lubin. Stawkę uzupełni Piast Gliwice lub Górnik Zabrze. Derby Górnego Śląska zostały przełożone ze względu na zakażenia koronawirusem w drużynie Waldemara Fornalika.

W piątek o godz. 13.00 odbędzie się losowanie par ćwierćfinałowych. Nikt nie jest rozstawiony, każdy może wpaść na każdego.

Pula nagród w edycji 2021/2022 wynosi 10 mln zł. Połowa tej kwoty trafi na konto zwycięzcy. Podczas wszystkich spotkań trenerzy mogą dokonywać pięciu zmian. Wymogiem jest wystawienie dwóch młodzieżowców (zawodników z rocznika 2000 i młodszych).

Na każdym etapie o awansie decyduje jeden mecz. W razie remisu po 90 minutach sędzia zarządza dogrywkę, a potem ewentualnie rzuty karne.

Ćwierćfinały odbędą się w pierwszym tygodniu marca przyszłego roku.