AC Milan wywarł presję na liderze Serie A

Bezpośrednio po zwycięstwie 2:0 AC Milan jest na pierwszym miejscu w tabeli ligi włoskiej. Salernitana straciła dwa gole w nieco ponad kwadrans.

Theo Fernandez oraz Nadir Zortea PAP/EPA / Na zdjęciu: Theo Fernandez oraz Nadir Zortea
AC Milan w meczu z ostatnim zespołem w tabeli był faworytem i dzięki kompletowi puntów wyprzedził Napoli. Azzurri również w sobotę rozegrają teoretycznie trudniejsze spotkanie z Atalantą. Na dodatek będą w nim osłabieni nieobecnością między innymi Kalidou Koulibaliego, Lorenzo Insigne oraz Victora Osimhena.

Problemem Rossonerich mogła być z kolei nieobecność Zlatana Ibrahimovicia. Szansę pokazania się w ataku Milanu dostał Pietro Pellegri i to on miał utrudniać życie defensywie z Salerno.

Minął nieco ponad kwadrans i choć Pellegri nie strzelił gola, to AC Milan prowadził 2:0. W 5. minucie Franck Kessie oddał płaskie uderzenie sytuacyjne po podaniu Rafaela Leao. Zaliczkę podwoił Alexis Saelemaekers technicznym strzałem po podaniu Brahima Diaza. Drużyna Stefano Pioliego potknęła się w dwóch meczach w listopadzie, ale w sobotę robiła swoje na boisku.

W 79. minucie wszedł na boisko Paweł Jaroszyński.

AC Milan - US Salernitana 1919 2:0 (2:0)
1:0 - Franck Kessie 5'
2:0 - Alexis Saelemaekers 18'

Milan: Mike Maignan - Alessandro Florenzi, Fikayo Tomori, Alessio Romagnoli, Theo Hernandez (62' Fode Ballo-Toure) - Franck Kessie (79' Sandro Tonali), Tiemoue Bakayoko (46' Ismael Bennacer) - Alexis Saelemaekers, Brahim Diaz, Rafael Leao (46' Junior Messias) - Pietro Pellegri

Salernitana: Vid Belec - Frederic Veseli, Norbert Gyomber, Luka Bogdan, Nadir Zortea (61' Wajdi Kechrida) - Andrea Schiavone, Francesco Di Tacchio (46' Grigoris Kastanos), Lassana Coulibaly - Luca Ranieri (79' Paweł Jaroszyński), Franck Ribery (61' Milan Djurić) - Simeon Nwankwo (61' Federico Bonazzoli)

Żółte kartki: Bakayoko (Milan) oraz Di Tacchio, Djurić (Salernitana)

Sędzia: Antonio Giua