Łukasz Skorupski nie zatrzymał Vlahovicia

Dusan Vlahović umacnia się na prowadzeniu w klasyfikacji strzelców ligi włoskiej. Napastnik Fiorentiny pokonał Łukasza Skorupskiego z rzutu karnego w wygranym 3:2 meczu z Bologną FC. Na koncie Serba jest już 13 goli.

Gary Medel i Dusan Vlahović PAP/EPA / Na zdjęciu: Gary Medel i Dusan Vlahović
W meczu klubów, posiadających w kadrze polskiego bramkarza, zagrał tylko Łukasz Skorupski. Po kontuzji nie powrócił nadal Bartłomiej Drągowski, którego nie było nawet na ławce rezerwowych Fiorentiny.

Na gole trzeba było poczekać przez ponad dwa kwadranse. W 33. minucie skapitulował Skorupski. Youssef Maleh pokonał go strzałem głową z bliska po wrzutce Nicolasa Gonzaleza. Bologna FC nie pozwoliła gościom długo nacieszyć się prowadzeniem. W 42. minucie Musa Barrow trafił na 1:1 pod poprzeczkę w bramce Pietro Terracciano na zakończenie szybkiego ataku. Takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa.

Rywalizacja na Stadio Renato dall'Ara nabrała rumieńców i było w niej coraz więcej interesujących ataków. Fiorentina odzyskała prowadzenie strzałem Cristiano Biraghiego w 52. minucie. Przy stanie 2:1 dla przyjezdnych trener Sinisa Mihajlović zaczął zmieniać zawodników w swojej jedenastce, ale niewiele to wniosło.

Nie zabrakło w tym meczu również gola Dusana Vlahovicia. Najskuteczniejszy zawodnik ligi pokonał Skorupskiego uderzeniem z rzutu karnego w 67. minucie. Fiorentina zyskała dużo spokoju przy wyniku 3:1. Niepewność w zespole z Toskanii zasiał jeszcze Aaron Hickey swoim golem na 2:3, ale to był ostatni mocny akcent w wykonaniu Bologni w tym meczu.

Bologna FC - ACF Fiorentina 2:3 (1:1)
0:1 - Youssef Maleh 33'
1:1 - Musa Barrow 42'
1:2 - Cristiano Biraghi 52'
1:3 - Dusan Vlahović (k.) 67'
2:3 - Aaron Hickey 83'

Bologna: Łukasz Skorupski - Adama Soumaoro, Gary Medel (72' Kevin Bonifazi), Arthur Theate, Lorenzo De Silvestri (61' Andreas Skov Olsen) - Nicolas Dominguez (78' Emanuel Vignato), Mattias Svanberg - Mitchell Dijks (62' Riccardo Orsolini), Roberto Soriano, Nicola Sansone (62' Aaron Hickey) - Musa Barrow

Fiorentina: Pietro Terracciano - Alvaro Odriozola, Nikola Milenković, Lucas Martinez Quarta, Cristiano Biraghi (84' Aleksa Terzić) - Giacomo Bonaventura, Lucas Torreira (84' Riccardo Saponara), Youssef Maleh (79' Alfred Duncan - Nicolas Gonzalez (78' Jose Maria Callejon), Dusan Vlahović, Riccardo Sottil (85' Sofyan Amrabat)

Żółte kartki: Dominguez, Theate (Bologna) oraz Torreira, Milenković, Amrabat (Fiorentina)