Lazio wystartowało jak z katapulty. Dziurawa formacja Bartosza Bereszyńskiego

Rzymianie w pierwszej połowie robili, co chcieli między obrońcami UC Sampdorii i w niej zapewnili sobie zwycięstwo 3:1. Bartosz Bereszyński przebywał na boisku przez nieco ponad godzinę.

Ciro Immobile cieszy się z gola PAP/EPA / SIMONE ARVEDA / Na zdjęciu: Ciro Immobile cieszy się z gola
Lazio przystąpiło do zdecydowanego ataku z zamiarem odkucia się za liczne niepowodzenia. Kibice w Rzymie są zmęczeni notorycznymi potknięciami podopiecznych Maurizio Sarriego, którzy wcześnie przestali być poważnymi kandydatami do awansu do Ligi Mistrzów.

W Genui goście grali na miarę oczekiwań. Po nieco ponad kwadransie Lazio było na dwubramkowym prowadzeniu. Pierwszego gola strzelił Sergej Milinković-Savić, a w akcji bramkowej bardzo dobrze zachowali się również Ciro Immobile oraz Mattia Zaccagni. Wspomniani piłkarze wypracowali również gola na 2:0. Immobile trafił do siatki po raz 12. w sezonie po podaniu Zaccagniego.

Ciro Immobile czuł się dobrze na boisku i postanowił odpowiedzieć na jednego gola Dusana Vlahovicia oraz dublet Giovanniego Simeone. Z Serbem oraz Argentyńczykiem walczy o tytuł najskuteczniejszego zawodnika w lidze. W 37. minucie dostał podanie w pole karne od Milinkovicia-Savicia i pokonał Emila Audero strzałem w kierunku dalszego narożnika. Było 3:0 dla Lazio, a obrona z Bartoszem Bereszyńskim w szeregach przeciekała.

Druga połowa generalnie rozstrzygniętego meczu już bez Ciro Immobile. Włoch zbiera energię na konfrontację z Galatasarayem Stambuł w Lidze Europy. Aż trzy zmiany nastąpiły w przerwie w Sampdorii, w której grze nic się nie zgadzało. W 65. minucie za obciążonego kartką Bereszyńskiego wszedł Maya Yoshida.

Zagotował się Sergej Milinković-Savić, choć po zdobyciu gola oraz zanotowaniu asysty powinien być w dobrym nastroju. Serba poniosło i zobaczył dwa razy żółtą kartkę w minutę, dlatego opuścił przedwcześnie boisko. Sampdoria strzeliła dziesięciu rzymianom jednego gola. Manolo Gabbiadini ustalił wynik na 1:3 w 89. minucie.

UC Sampdoria - Lazio 1:3 (0:3)
0:1 - Sergej Milinković-Savić 7'
0:2 - Ciro Immobile 17'
0:3 - Ciro Immobile 37'
1:3 - Manolo Gabbiadini 89'

Sampdoria: Emil Audero - Bartosz Bereszyński (56' Maya Yoshida), Alex Ferrari (46' Radu Dragusin), Julien Chabot, Tomasso Augello - Antonio Candreva (85' Riccardo Ciervo), Morten Thorsby, Albin Ekdal, Valerio Verre (46' Adrien Silva) - Manolo Gabbiadini, Fabio Quagliarella (46' Francesco Caputo)

Lazio: Thomas Strakosha - Elseid Hysaj, Luiz Felipe, Francesco Acerbi, Adam Marusić - Sergej Milinković-Savić, Danilo Cataldi (64' Lucas Leiva), Toma Basić - Mattia Zaccagni (78' Stefan Radu), Ciro Immobile (46' Vedat Muriqi), Pedro Rodriguez (64' Felipe Anderson)

Żółte kartki: Candreva, Bereszyński, Quagliarella, Silva (Sampdoria) oraz Milinković-Savić, Muriqi (Lazio)