Pościgi w Serie A. Arkadiusz Reca błysnął, inny Polak popełniał błędy

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / FABIO FAGIOLINI  / Na zdjęciu: Arkadiusz Reca (z prawej)
PAP/EPA / FABIO FAGIOLINI / Na zdjęciu: Arkadiusz Reca (z prawej)

Arkadiusz Reca zapunktował w klasyfikacji kanadyjskiej ligi włoskiej po raz pierwszy od marca. Obrońca Spezii asystował przy golu w zremisowanym 2:2 meczu z US Sassuolo. W innym spotkaniu Hellas Werona odwrócił wynik 0:3 na 4:3.

Arkadiusz Reca stracił dużą część rundy jesiennej z powodu kontuzji oraz zakażenia koronawirusem. W listopadzie powrócił do składu Spezii Calcio, której zawodnikiem został w letnim oknie transferowym. W niedzielę dał znać, że powraca również do wysokiej formy

W 35. minucie Reca dostał piłkę od niezdarnych obrońców US Sassuolo na lewym skrzydle. Polak rozwinął wysoką prędkość, po czym wykonał mocne dośrodkowanie. Piłka ominęła Andreę Consigliego i została wpakowana do siatki przez Reya Manaya. Spezia objęła prowadzenie 1:0.

Po przerwie Spezia poszła za ciosem i podwoiła zaliczkę strzałem Emmanuela Gyasiego. Postawa Sassuolo była zaskoczeniem, ponieważ we wcześniejszych meczach zwyciężało z Milanem oraz zremisowało z Napoli. Neroverdich było stać na podniesienie się i doprowadzenie do remisu 2:2. Ważnym ich graczem był Domenico Berardi, którego upilnowanie sprawiało coraz większy problem Arkadiuszowi Recy. Oba gole zdobył Giacomo Raspadori.

Jakub Kiwior był na ławce rezerwowych Spezii.

Katastrofa w obronie Hellasu Werona. Drużyna, która sprawia dużo problemów gigantom calcio, straciła trzy gole w pierwszej połowie meczu z beniaminkiem Venezią FC. Przy pierwszym z nich Paweł Dawidowicz nie nadążył za Pietro Ceccaronim, a przy trzecim Thomas Henry wykorzystał totalne nieporozumienie Polaka z Lorenzo Montipo. Po pół godzinie wściekły trener wymienił jednego z obrońców, ale nie Dawidowicza, a Casalę.

22 minuty po przerwie wystarczyły Hellasowi na przeprowadzenie spektakularnego pościgu i doprowadzenie do remisu 3:3. Na dodatek goście grali w jedenastu przeciwko dziesięciu graczom Venezii, ponieważ Pietro Ceccaroni zobaczył czerwoną kartkę za sprokurowanie rzutu karnego. Przewaga liczebna została przekuta w gola na 4:3. Po raz drugi trafił Giovanni Simeone, który walczy o zwycięstwo w klasyfikacji strzelców ligi. Argentyńczyk popisał się pięknym strzałem zza linii pola karnego.

16. kolejka Serie A:

Spezia Calcio - US Sassuolo 2:2 (1:0) 1:0 - Rey Manay 35' 2:0 - Emmanuel Gyasi 47' 2:1 - Giacomo Raspadori 66' 2:2 - Giacomo Raspadori 79'

Venezia FC - Hellas Werona 3:4 (3:0) 1:0 - Pietro Ceccaroni 12' 2:0 - Domen Crnigoj 19' 3:0 - Thomas Henry 27' 3:1 - Sergio Romero (sam.) 52' 3:2 - Gianluca Caprari (k.) 65' 3:3 - Giovanni Simeone 67' 3:4 - Giovanni Simeone 85'