Wygrana drużyny Szymona Żurkowskiego. Polak pochwalony przez włoskie media

W poniedziałkowy wieczór Empoli pokonało Udinese 3:1. Polski pomocnik przebywał na murawie 81 minut i został doceniony przez serwisy internetowe.

Tomasz Chabiniak
Szymon Żurkowski (po prawej) PAP/EPA / CLAUDIO GIOVANNIN / Na zdjęciu: Szymon Żurkowski (po prawej)
Bramki dla zwycięskiej drużyny strzelali Petar Stojanović, Nedim Bajrami i Andrea Pinamonti. Każda z nich wpadła w drugiej połowie. Do przerwy po golu Gerarda Deulofeu górą było Udinese. Szymon Żurkowski wystąpił jako lewy z cofniętej trójki pomocników w systemie 4-3-1-2.

Miał 62 kontakty z piłką, podając z 84-procentową skutecznością. Wygrał 9 z 15 stoczonych pojedynków, w tym dwa razy notując udany drybling. W 47. minucie obejrzał żółtą kartkę. "Pierwszy strzał oddał już po pięciu minutach, ale Marco Silverstri wybronił go. Potem wykonał wiele pracy" - opisuje występ Polaka serwis Tuttomercatoweb.com, przyznając mu podobną notę, jak innym zawodnikom gospodarzy - 6,5.

Calciomercato.com podobnie oceniło 24-latka. "W pierwszej połowie, jak cała reszta drużyny, miał problemy, ale w drugiej włączył silnik i walnie przyczynił się do zwycięstwa" - czytamy. Calcionews24.com z kolei wystawiło Polakowi "szóstkę".

Patrząc po samych ocenach, Żurkowski nie odstawał od swoich kolegów. Wszyscy zawodnicy zmieścili się w przedziale "szóstki" i "siódemki". To był dobry mecz Empoli, które pozostało na jedenastym miejscu w ligowej tabeli, a w najbliższej kolejce zmierzy się na wyjeździe z Napoli.

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)