Każdy wiedział, co zrobi Messi. I tak go nie zatrzymali! [WIDEO]

Lionel Messi strzelił "swojego" gola w meczu Ligi Mistrzów z Club Brugge. To było wyjątkowe trafienie dla słynnego Argentyńczyka w barwach PSG.

Piotr Bobakowski
Lionek Messi - gol w meczu LM z Club Brugge Twitter / twitter.com/polsatsport / Lionek Messi - gol w meczu LM z Club Brugge
W 38. minucie wtorkowego meczu Ligi Mistrzów z Club Brugge Lionel Messi technicznym strzałem z ok. 17 metrów strzelił piękną bramkę dla Paris Saint-Germain (wideo poniżej). Argentyńczyk w tym momencie podwyższył prowadzenie paryżan na 3:0 (wynik 4:1).

To był typowy gol Messiego. Gwiazdor piłki otrzymał piłkę przed polem karnym, podciągnął kilka metrów, po czym zszedł na lewą nogę i posłał futbolówkę przy samym słupku bramki. Obrońcy i bramkarz belgijskiej drużyny byli bezradni.

Jak podało twitterowe konto OptaJean, Club Brugge jest 38. zespołem przeciwko któremu Messi strzelił co najmniej jednego gola w rozgrywkach Ligi Mistrzów. To absolutny rekord Champions League.

Messi wyrównał też rekord klubowy. Argentyńczyk został bowiem trzecim zawodnikiem PSG, który w trzech pierwszych meczach u siebie w Lidze Mistrzów zdobywał co najmniej jedną bramkę - wcześniej dokonali tego tylko Neymar w 2017 r. i George Weah w 1994 r.

W 76. minucie potyczki z Club Brugge Messi zdobył swojego drugiego gola w tym meczu. 34-latek wykorzystał rzut karny podyktowany przez sędziego za faul na nim (gol na 4:1). W tej edycji LM Messi ma na koncie już pięć trafień - wszystkie w meczach u siebie (jedna bramka przeciwko Man City i po dwa gole w pojedynkach z Lipskiem i Club Brugge).