Łukasz Fabiański obronił rzut karny! Dwa gole w hicie Premier League

Bardzo dobry występ i obroniony rzut karny Łukasza Fabiańskiego przeciwko Arsenalowi! Jego koledzy z West Hamu United nie potrafili jednak skorzystać z dobrej formy Polaka i przegrali w hicie 0:2.

Szymon Mierzyński
Łukasz Fabiański PAP/EPA / Neil Hall / Na zdjęciu: Łukasz Fabiański
Na Emirates Stadium spotkały się dwie ekipy, które mocno walczą o miejsce w pierwszej czwórce, a różnica między nimi wynosiła przed 17. kolejką tylko dwa punkty. Stawka była więc ogromna.

Po zaciętej, ale bezbramkowej pierwszej połowie, "Kanonierzy" świetnie rozpoczęli drugą i już w 48. minucie objęli prowadzenie. Piłkę do siatki precyzyjnym płaskim strzałem w długi róg skierował Gabriel Martinelli. Łukasz Fabiański był bez szans.

Polak błysnął jednak 20 minut później, gdy kapitalnie obronił rzut karny podyktowany za faul Vladimira Coufala. Poszkodowanym był Alexandre Lacazette, który chciał sam wymierzyć sprawiedliwość, uderzył nawet nieźle przy lewym słupku, ale były reprezentant naszego kraju perfekcyjnie wyczuł jego intencje i odbił piłkę.

Ta świetna interwencja ostatecznie nie przyniosła West Hamowi punktów. Podopieczni Davida Moyesa musieli sobie radzić w osłabieniu, bo Coufal dostał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę, i nie byli w stanie zagrozić Arsenalowi.

Gospodarze nie drżeli o pełną pulę do ostatniego gwizdka, bowiem w 87. minucie "zabili" mecz. To była szybka kontra, podawał Bukayo Saka, a finalizował to wszystko Emile Smith Rowe, pokonując Fabiańskiego płaskim strzałem z kilkunastu metrów. Polak nawet nie interweniował.

Arsenal odniósł bezcenne zwycięstwo, po którym ma 29 pkt. i awansował na 4. miejsce w tabeli Premier League, wyprzedzając m. in. środowego przeciwnika.

Arsenal FC - West Ham United 2:0 (0:0)
1:0 - Gabriel Martinelli 48'
2:0 - Emile Smith Rowe 87'

W 69. minucie Alexandre Lacazette (Arsenal FC) nie wykorzystał rzutu karnego (Łukasz Fabiański obronił).

Arsenal FC: Aaron Ramsdale - Takehiro Tomiyasu, Ben White, Gabriel, Kieran Tierney, Bukayo Saka, Thomas Partey, Granit Xhaka, Gabriel Martinelli (82' Eddie Nketiah), Martin Odegaard (66' Emile Smith Rowe), Alexandre Lacazette (89' Nuno Tavares).

West Ham United: Łukasz Fabiański - Vladimir Coufal, Craig Dawson, Issa Diop, Arthur Masuaku, Tomas Soucek, Declan Rice, Jarrod Bowen, Pablo Fornals (84' Harrison Ashby), Manuel Lanzini (77' Said Benrahma), Michail Antonio.

Żółte kartki: Gabriel Martinelli, Aaron Ramsdale (Arsenal FC) oraz Vladimir Coufal (West Ham United).

Czerwona kartka: Vladimir Coufal /67' za drugą żółtą/ (West Ham United).

Sędzia: Anthony Taylor.

Widzów: 59 777.

Szczegółowy terminarz 1/8 finału Ligi Mistrzów. Hit już pierwszego dnia!