Druzgocąca klęska drużyny Mateusza Klicha! Manchester City zdemolował Leeds United

Nieprawdopodobna klęska Leeds United! Drużyna Mateusza Klicha, z Polakiem w składzie, została rozbita w proch i pył, przegrywając z Manchesterem City aż 0:7.

Szymon Mierzyński
piłkarze Manchesteru City PAP/EPA / Peter Powell / Na zdjęciu: piłkarze Manchesteru City
W sobotę podopieczni Pepa Guardioli przeżywali niesamowite męki w domowym starciu z Wolverhampton Wanderers (1:0), zaś "Pawie" minimalnie uległy na Stamford Bridge Chelsea (2:3). To mogło zwiastować zacięte widowisko, zwłaszcza że w poprzednim sezonie zespół Marcelo Bielsy potrafił zwyciężyć na Etihad Stadium 2:1.

Na powtórkę nie było jednak szans, bo gospodarze byli we wtorek niczym maszyna do zdobywania goli i rozbili rywala już w pierwszej połowie. W zamieszaniu w 8. minucie wynik otworzył Phil Foden, a chwilę później głową podwyższył go Jack Grealish.

Nie minął kwadrans, a Manchester City prowadził 2:0 i jedyny znak zapytania dotyczył rozmiarów jego zwycięstwa. Te były ostatecznie bardzo okazałe, bo "The Citizens" nie mieli litości dla przeciwnika. Dublet skompletował Kevin De Bruyne, a po jednym trafieniu zapisali na swoje konto jeszcze Riyad Mahrez, John Stones i Nathan Ake.

Krytykowany po sprokurowaniu rzutu karnego w końcówce starcia z Chelsea Mateusz Klich zaczął wtorkowe spotkanie na ławce, ale wszedł na boisko już w 38. minucie wskutek kontuzji Jamiego Shackletona. Czasu miał dużo, tyle że wtedy było 3:0 dla gospodarzy i zerowe szanse na odwrócenie losów meczu.

Mimo to reprezentant Polski wniósł nieco ożywienia w poczynania swojego zespołu i od czasu do czasu potrafił nawet wykreować coś w ofensywie. Nie zmienia to jednak faktu, że "Pawie" zostały na Etihad Stadium zdemolowane, przegrywając ostatecznie aż 0:7.

Manchester City zgarnął pełną pulę i umocnił się na 1. miejscu w tabeli Premier League. Teraz gromadzi 41 pkt. - o cztery więcej od Liverpoolu i o pięć więcej od Chelsea. Podopieczni Juergena Kloppa podejmą w czwartek Newcastle United, zaś triumfator Ligi Mistrzów tego samego dnia zmierzy się na Stamford Bridge z Evertonem.

Manchester City - Leeds United 7:0 (3:0)
1:0 - Phil Foden 8'
2:0 - Jack Grealish 13'
3:0 - Kevin De Bruyne 32'
4:0 - Riyad Mahrez 49'
5:0 - Kevin De Bruyne 62'
6:0 - John Stones 74'
7:0 - Nathan Ake 78'

Manchester City: Ederson - John Stones, Ruben Dias (65' Nathan Ake), Aymeric Laporte, Ołeksandr Zinczenko, Rodri (56' Fernandinho), Riyad Mahrez, Bernardo Silva (46' Ilkay Gundogan), Jack Grealish, Kevin De Bruyne, Phil Foden.

Leeds United: Illan Meslier - Jamie Shackleton (38' Mateusz Klich), Luke Ayling, Diego Llorente, Junior Firpo (73' Cody Drameh), Stuart Dallas, Adam Forshaw, Raphinha, Tyler Roberts, Jack Harrison, Daniel James (46' Joe Gelhardt).

Żółte kartki: Ruben Dias (Manchester City) oraz Junior Firpo (Leeds United).