Borussia Dortmund nieco igrała z ogniem. Strzelali rywale Lewandowskiego

Borussia Dortmund dopiero w końcówce zagwarantowała sobie zwycięstwo 3:0 z SpVgg Greuther Fuerth. Dwa gole strzelił Erling Haaland. Także dubletem popisał się Patrick Schick z Bayeru 04 Leverkusen.

Max Christiansen i Jude Bellingham PAP/EPA / Na zdjęciu: Max Christiansen i Jude Bellingham
We wtorek lider Bayern Monachium postrzelał w meczu z nisko notowanym VfB Stuttgart i odniósł przekonujące zwycięstwo 5:0. Borussia Dortmund odpowiedziała na to w środę w rywalizacji z ostatnim w tabeli Greuther Furth. Główny kandydat do spadku zwyciężył dopiero w 15. meczu po awansie do Bundesligi.

Borussia grała zbyt schematycznie i miała problem z oddaniem strzału do bramki przez ponad dwa kwadranse. W 33. minucie z reguły niezawodny Erling Haaland zdobył prowadzenie dla wicelidera Bundesligi. Norweg był egzekutorem rzutu karnego, którego przyznanie za zagranie ręką wymagało przeanalizowania powtórek przez sędziów.

Haaland ma na koncie 13 goli w sezonie i w klasyfikacji snajperów Bundesligi jest trzeci za Robertem Lewandowskim oraz Patrikiem Schickiem. Polak (18 goli) oraz Czech (16 goli) również poprawiali swój dorobek w 16. kolejce. Schick zdobył dwie bramki w zremisowanym 2:2 meczu Bayeru 04 Leverkusen z Hoffenheim.

Z kolei Borussia złapała odrobinę luzu w swoich działaniach, ale szansy na podwojenie przewagi jeszcze w pierwszej połowie nie wykorzystał Marco Reus. Dopóki gospodarze nie powiększyli prowadzenia, nie byli bezpieczni i pewni odniesienia zwycięstwa. Tym bardziej, że w 62. minucie mocno zapachniało wyrównaniem. Dopiero w 82. minucie Haaland trafił na 2:0 dla faworyta po dograniu Juliana Brandta. Wynik na 3:0 ustalił Donyell Malen w 89. minucie.