Premier League: sensacyjne potknięcie Chelsea!

Sensacja na Stamford Bridge. Ogromnie osłabiony Everton przetrwał napór Chelsea i wywalczył remis 1:1. Triumfator Ligi Mistrzów wpadł w mały dołek.

Szymon Mierzyński
radość piłkarzy Chelsea FC PAP/EPA / Vickie Flores / Na zdjęciu: radość piłkarzy Chelsea FC
W drużynie Thomasa Tuchela kontuzje i choroby wyeliminowały z gry Romelu Lukaku, Kaia Havertza, Timo Wernera, Bena Chilwella i Mateo Kovacicia, ale jeszcze większe problemy mieli "The Toffees". W ich składzie zabrakło Demaraia Graya, Androsa Townsenda, Richarlisona oraz Dominica Calverta-Lewina - autorów 14 z 20 ligowych goli całego zespołu w tym sezonie.

"The Blues" mieli zdecydowaną przewagę praktycznie przez całe spotkanie, jednak byli dramatycznie słabi w wykończeniu. Sytuacji stworzyli mnóstwo, m. in. w pierwszej połowie pojedynki sam na sam z Jordanem Pickfordem przegrali Reece James i Mason Mount. Ten pierwszy koszmarnie spudłował, zaś w drugiej sytuacji instynktownie interweniował bramkarz Evertonu.

Wreszcie w 70. minucie Chelsea złamała defensywę gości i objęła prowadzenie. To była rehabilitacja Jamesa i Mounta. Pierwszy asystował, a młody pomocnik znalazł lukę między Pickfordem a słupkiem i trafił do siatki precyzyjnym uderzeniem w krótki róg.

Wydawało się, że londyńczycy mają już rywala na widelcu, ale po zaledwie czterech minutach roztrwonili to, na co musieli bardzo ciężko pracować. Everton wywalczył rzut wolny, z którego dośrodkował Anthony Gordon i skutecznym "dzióbnięciem" wyrównał Jarrad Branthwaite.

Podopieczni Thomasa Tuchela musieli znów zaatakować, jednak nie potrafili zadać drugiego ciosu i w dość kompromitujących dla siebie okolicznościach stracili punkty z bardzo osłabionym przeciwnikiem.

Po tym remisie "The Blues" gromadzą 37 pkt. - o cztery mniej od liderującego Manchesteru City i o trzy mniej od Liverpoolu. Biorąc pod uwagę wszystkie rozgrywki, odnieśli tylko dwa zwycięstwa w sześciu potyczkach, tracąc przy tym aż 11 goli.

Chelsea FC - Everton 1:1 (0:0)
1:0 - Mason Mount 70'
1:1 - Jarrad Branthwaite 74'

Chelsea FC: Edouard Mendy - Cesar Azpilicueta (79' Trevoh Chalobah), Thiago Silva, Antonio Ruediger, Reece James, Ruben Loftus-Cheek (65' Ross Barkley), Jorginho, Marcos Alonso (65' Saul Niguez), Mason Mount, Christian Pulisić, Hakim Ziyech.

Everton: Jordan Pickford - Mason Holgate, Michael Keane, Jarrad Branthwaite, Jonjoe Kenny, Abdoulaye Doucoure, Andre Gomes (70' Jean-Philippe Gbamin), Ben Godfrey, Alex Iwobi, Ellis Simms (62' Lewis Dobbin), Anthony Gordon (90' Tyler Onyango).

Żółte kartki: Ruben Loftus-Cheek, Jorginho (Chelsea FC) oraz Mason Holgate, Andre Gomes, Lewis Dobbin (Everton).

Sędzia: Michael Oliver.

Szczegółowy terminarz 1/8 finału Ligi Mistrzów. Hit już pierwszego dnia!