Lazio poradziło sobie bez gwiazdy

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / GIUSEPPE LAMI / Na zdjęciu: Piłkarze Lazio w meczu z Genoą
PAP/EPA / GIUSEPPE LAMI / Na zdjęciu: Piłkarze Lazio w meczu z Genoą

Lazio co prawda w przeciętnym stylu, ale zwyciężyło 3:1 z Genoą CFC. Rzymianie zagrali bez Ciro Immobile i jest to dla nich pewne usprawiedliwienie. Sytuacja pokonanych Rossoblu jest coraz gorsza.

W tym artykule dowiesz się o:

Oba kluby walczą z problemami. Potykające się raz po raz Lazio znalazło się poza miejscami premiowanymi awansem do europejskich pucharów, a trener Maurizio Sarri zaczyna szukać wymówek. Ostatnio zwalał winę na zbyt napięty terminarz i brak czasu na spokojną pracę z piłkarzami. W meczu z Genoą CFC gospodarze musieli sobie radzić bez chorego Ciro Immobile.

Z kolei Genoa jest w strefie spadkowej, a odniesione w środku tygodnia zwycięstwo 1:0 z Salernitaną w Pucharze Włoch, było małym przełamaniem po 14 meczach bez wygranej. Odrobinę ulgi poczuł Andrij Szewczenko. Ukrainiec nie zabrał ze sobą Aleksandra Buksy na następny mecz do Rzymu.

Zamiast Ciro Immobile grał w ataku Pedro Rodriguez. Hiszpan był aktywny w pierwszej połowie. Jego premierowe uderzenie zostało zatrzymane przez Zinho Vanheusdena. W 37. minucie Pedro poprawił się i zdobył prowadzenie 1:0. Pokonał on płaskim strzałem Salvatora Sirigu po podaniu Felipe Andersona.

Do końca pierwszej połowy nie wydarzyło się nic przełomowego. Lazio utrzymywało się w posiadaniu piłki, a Rossoblu biegali za nią w wolnym tempie. Do przerwy było niewiele sytuacji podbramkowych i ciekawego futbolu.

Sytuacja nie poprawiła się wyraźnie w okresie bezpośrednio po zmianie stron. Nie minęła godzina meczu i Andrij Szewczenko wprowadził z ławki rezerwowych na boisko czterech zawodników. Niewiele później starał się wnieść impuls również Maurizio Sarri. Na kwadrans przed końcem meczu Francesco Acerbi uspokoił sytuację na Stadio Olimpico strzałem na 2:0, a wynik na 3:0 podwyższył będący w wysokiej formie Mattia Zaccagni.

Dopiero po trzech mocnych ciosach Genoa CFC odgryzła się jakimkolwiek skutecznym atakiem. W 86. minucie Filippo Melegoni strzelił na 1:3 i w kolejnym meczu pozbawił Biancocelestich czystego konta.

Lazio - Genoa CFC 3:1 (1:0) 1:0 - Pedro Rodriguez 37' 2:0 - Francesco Acerbi 75' 3:0 - Mattia Zaccagni 81' 3:1 - Filippo Melegoni 86'

Lazio: Thomas Strakosha - Elseid Hysaj (63' Stefan Radu), Luiz Felipe (84' Patric), Francesco Acerbi, Adam Marusić - Sergej Milinković-Savić, Danilo Cataldi (74' Lucas Leiva), Toma Basić (63' Luis Alberto) - Felipe Anderson (85' Vedat Muriqi), Pedro Rodriguez, Mattia Zaccagni

Genoa: Salvatore Sirigu - Domenico Criscito, Johan Vasquez (59' Stefano Sabelli), Zinho Vanheusden (46' Davide Biraschi) - Andrea Cambiaso, Manolo Portanova, Milan Badelj, Stefano Sturaro (46' Hernani), Paolo Ghiglione - Mattia Destro, Goran Pandev (59' Caleb Ekuban)

Żółte kartki: Ghiglione, Vasquez, Portanova (Genoa)

Sędzia: Luca Pairetto