Ligue 1: Paris Saint-Germain krok od kompromitacji!

Długo pachniało totalną kompromitacją, ale Paris Saint-Germain cudem uciekło spod topora, choć remis 1:1 z będącym w strefie spadkowej FC Lorient to i tak ogromna wpadka lidera.

Szymon Mierzyński
Lionel Messi (z prawej) PAP/EPA / IAN LANGSDON / Na zdjęciu: Lionel Messi (z prawej)
Drużyna Mauricio Pochettino jechała na Stade Yves Allainmat jako murowany faworyt, jednak przeżywała nieprawdopodobne męki. Gospodarze, którzy mieli za sobą siedem ligowych porażek z rzędu, tuż przed przerwą objęli sensacyjne prowadzenie po tym jak cudowny mocny strzał oddał Thomas Monconduit. Keylor Navas był bez szans.

Od początku drugiej połowy na boisku pojawił się Sergio Ramos, lecz były obrońca Realu Madryt się ośmieszył. Otrzymał dwie żółte kartki w krótkim odstępie i w 85. minucie został odesłany do szatni.

Mimo gry w osłabieniu, paryżanie rzutem na taśmę uratowali remis dzięki skutecznej główce Mauro Icardiego w doliczonym czasie.

Wciąż nie wiedzie się RC Lens. Zespół Przemysława Frankowskiego przegrał na wyjeździe z OGC Nice 1:2 i to było dla niego piąte spotkanie z rzędu bez zwycięstwa. Polak spędził na boisku 90 minut. Zabrakło na nim natomiast Marcina Bułki, który przesiedział rywalizację na ławce miejscowych.

AS Monaco - z Radosławem Majeckim w rezerwie - pokonało u siebie Stade Rennais 2:1, choć jako pierwsi prowadzenie objęli goście.

Nie doszedł do skutku mecz Clermont Foot 63 - RC Strasbourg Alsace, bowiem Stade Gabriel Montpied był spowity gęstą mgłą.

Na koniec 2021 roku zdecydowanym liderem jest PSG, które ma 46 pkt. - o 13 więcej niż OGC Nice i Olympique Marsylia.

FC Lorient - Paris Saint-Germain 1:1 (1:0)
1:0 - Thomas Monconduit 40'
1:1 - Mauro Icardi 90+1'

OGC Nice - RC Lens 2:1 (0:1)
0:1 - Arnaud Kalimuendo-Muinga 30'
1:1 - Merio Lemina 63'
2:1 - Justin Kluivert 79'

Girondins Bordeaux - Lille OSC 2:3 (2:1)

0:1 - Randal Kolo Muani 83'

ES Troyes AC - Stade Brestois 29 1:1 (0:1)

Pokaż całą tabelę

Szczegółowy terminarz 1/8 finału Ligi Mistrzów. Hit już pierwszego dnia!
Grzegorz Lato o losowaniu Ligi Narodów: Paulo Sousa do niej nie dotrwa

Oglądaj rozgrywki francuskiej Ligue 1 na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy Paris Saint-Germain będzie mieć jakikolwiek problem z wywalczeniem mistrzostwa Francji?