Zlatan Ibrahimović rozpoczął ostrzał

AC Milan wystartował dobrze w rundzie rewanżowej ligi włoskiej. Już w 2. minucie Zlatan Ibrahimović strzelił pierwszego gola w wygranym 3:0 meczu z Venezią FC. Błyszczeli Rafael Leao i Theo Hernandez.

Zlatan Ibrahimović (z prawej) PAP/EPA / ETTORE GRIFFONI / Na zdjęciu: Zlatan Ibrahimović (z prawej)
Zlatan Ibrahimović był zmiennikiem w poprzednim, wygranym 3:1 meczu z AS Romą. Szwed wszedł z ławki rezerwowych i zdążył zarówno błysnąć, jak i rozczarować. Ibrahimović asystował przy golu Rafaela Leao i nie wykorzystał rzutu karnego. W niedzielę Zlatan zagrał od początku, a Portugalczyk wcześnie zrewanżował mu się za czwartkowe podanie.

Była 2. minuta i Ibrahimović strzelił gola z bliska po asyście Rafaela Leao. Obrona Venezii FC pogubiła się po podaniu Theo Hernandeza, a asystent pokazał braki szybkościowe Pasquala Mazzocchiego.

Rossoneri gościli w Wenecji po blisko dwóch dekadach przerwy. W przeddzień meczu korzystali z tradycyjnych atrakcji i fotografowali się w podróży barką. Beniaminek nie zgotował Milanowi gorącego powitania i przed przerwą postraszył tylko jednym strzałem celnym. W Venezii debiutował Mickael Cuisance, który zimą opuścił Bayern Monachium, ale nie wyróżnił się czymś błyskotliwym.

Druga połowa rozpoczęła się podobnie jak pierwsza. Nie minęło dużo czasu i Theo Hernandez strzelił gola z ostrego kąta, a ponownie asystował Rafael Leao przy biernej postawie Mazzocchiego. Gol na 3:0, którego Theo Hernandez dorzucił z rzutu karnego w 59. minucie praktycznie zamknął mecz. Tym bardziej, że Michael Svoboda z Venezii zobaczył czerwoną kartką za zagranie ręką i tym samym sprokurowanie jedenastki.

Bezpośrednio po meczu AC Milan jest na pierwszym miejscu w tabeli. Wyprzedzić lokalnego wroga będzie mógł wieczorem Inter. Nerazzurri podejmą Lazio.

Venezia FC - AC Milan 0:3 (0:1)
0:1 - Zlatan Ibrahimović 2'
0:2 - Theo Hernandez 48'
0:3 - Theo Hernandez (k.) 59'

Venezia: Sergio Romero - Pasquale Mazzocchi, Michael Svoboda, Pietro Ceccaroni, Ridgeciano Haps - Mickael Cuisance, Ethan Ampadu, Gianluca Busio (79' Luca Fiordilino) - Mattia Aramu (60' Dennis Johnsen) - Thomas Henry (60' Domen Crnigoj), David Okereke (88' Bjarki Steinn Bjarkason)

Milan: Mike Maignan - Alessandro Florenzi (88' Luca Stanga), Pierre Kalulu, Matteo Gabbia, Theo Hernandez - Sandro Tonali, Tiemoue Bakayoko - Alexis Saelemaekers (46' Junior Messias), Brahim Diaz (73' Daniel Maldini), Rafael Leao (62' Ante Rebić) - Zlatan Ibrahimović (73' Olivier Giroud)

Żółte kartki: Ceccaroni (Venezia) oraz Saelemaekers, Gabbia, Tonali (Milan)

Czerwona kartka: Michael Svoboda (Venezia) /58' - za zagranie ręką/