Szymon Żurkowski zranił Lazio. Trzęsienie ziemi w Rzymie

Nie minął kwadrans i na Stadio Olimpico padły trzy gole. Jednego z nich strzelił Szymon Żurkowski. Konfrontacja Lazio z Empoli FC trzymała w napięciu do ostatnich minut i zakończyła się remisem 3:3.

radość piłkarzy Empoli FC PAP/EPA / GIUSEPPE LAMI / Na zdjęciu: radość piłkarzy Empoli FC
Szymon Żurkowski strzelił trzeciego gola w sezonie. Polak zadomowił się w składzie Empoli i odwdzięcza się za zaufanie trenerowi Aurelio Andreazzoliemu. Przymierzył już do bramki US Sassuolo i Genoi CFC, a w czwartek trafił na 2:0 w 8. minucie meczu z Lazio.

Sytuacja nie była trudna. Żurkowski znalazł się sam w centrum pola karnego i miał szczęście, że zła interwencja Luiza Felipe zakończyła się lądowaniem piłki pod jego nogami. Były młodzieżowy reprezentant Polski strzelił przytomnie w narożnik bramki Thomasa Strakoshy. Przed przerwą Żurkowski miał szansę na drugiego gola, ale został zablokowany, a na drugą połowę zaskakująco nie wyszedł. Jego zmiennikiem był Filippo Bandinelli.

Karygodnie broniące od początku sezonu Lazio goniło. Ciro Immobile zdążył jeszcze w pierwszym kwadransie strzelić gola na 1:2. Sprytnie strącił on piłkę w narożnik bramki po wrzutce Sergeja Milinkovicia-Savicia. W końcówce poprzedniego roku Immobile powrócił do treningów po dwutygodniowej przerwie spowodowanej koronawirusem. W czwartek cieszył się z 14. trafienia do bramki w sezonie.

Po zmianie stron fala ataków Biancocelestich, ale nieskuteczna. Ciro Immobile marnował szanse na skompletowanie dubletu. Rzymianie byli poirytowani - sami narobili sobie kłopotów i nie radzili sobie z nimi. Dopiero w 66. minucie Milinković-Savić strzelił na 2:2 po wrzutce Felipe Andersona.

Antybohaterem Lazialich był Luiz Felipe. Ten piłkarz popełnił błąd przy golu Żurkowskiego, a także dał się banalnie ograć przez Riccardo Marchizzę w 75. minucie. Podanie dryblera wykorzystał Federico Di Francesco, syn byłego szkoleniowca AS Romy i strzelił na 3:2.

Przed końcem podstawowego czasu była jeszcze nieuznana z powodu zagrania ręką bramka Patrica oraz niewykorzystany rzut karny Ciro Immobile. Dopiero w doliczonych minutach rzymianie uratowali punkt. Sergej Milinković-Savić główkował na 3:3 po dośrodkowaniu Mattii Zaccagniego.

Równolegle Spezia Calcio zagrała z Hellasem Werona, a w jej podstawowym składzie byli Jakub Kiwior oraz Arkadiusz Reca. Po stronie gości nie może grać z powodu kontuzji Paweł Dawidowicz. Najważniejszym zawodnikiem tego meczu był Gianluca Caprari, który dwoma strzałami zapewnił Hellasowi wygraną 2:1.

3:3 - Sergej Milinković-Savić 90'

Spezia Calcio - Hellas Werona 1:2 (0:0) 0:1 - Gianluca Caprari 59' 0:2 - Gianluca Caprari 70' 1:2 - Martin Erlić 85'