Ogromne problemy Paris Saint-Germain w zakurzonym hicie

Niespodzianka w Lyonie. Pogrążony w kryzysie Olympique postawił twarde warunki Paris Saint-Germain i lider Ligue 1 z trudem wywalczył remis 1:1.

Szymon Mierzyński
Kylian Mbappe PAP/EPA / CHRISTOPHE PETIT TESSON / Na zdjęciu: Kylian Mbappe
13. miejsce w tabeli przed niedzielnym starciem i zaledwie jeden zdobyty punkt w czterech ostatnich spotkaniach. Te statystyki sprawiały, że klasyk stał się nieco zakurzony i miał zdecydowanego faworyta.

Mylili się jednak ci, którzy sądzili, że to będzie łatwa przeprawa dla lidera Ligue 1. "Les Gones" już w 8. minucie zadali mu bolesny cios. Bruno Guimaraes wypatrzył wybiegającego na czystą pozycję Lucasa Paquetę, a Brazylijczyk - choć miał za plecami dwóch rywali - oddał fantastyczny płaski strzał i trafił idealnie w długi róg. Keylor Navas był bez szans.

Zespół Mauricio Pochettino od razu ruszył do ataku, jednak bardzo długo bił głową w mur. Niedokładnie grał Kylian Mbappe, koledzy też nie potrafili zachować koncentracji pod bramką przeciwnika i zaczynało pachnieć sensacją.

Wyrównanie dali paryżanom dopiero rezerwowi. Mauricio Pochettino posłał do gry m. in. Edouarda Michuta oraz Thilo Kehrera i to były znakomite decyzje. Ten pierwszy asystował, zaś Niemiec oddał płaski strzał z ostrego kąta i choć nie do końca czysto kopnął piłkę, Anthony Lopes skapitulował. W interwencji przeszkodził mu jeszcze próbujący wykonać wślizg Emerson Palmieri.

Końcówka była bardzo otwarta, ale lepszą okazję do zdobycia zwycięskiego gola miało PSG. W 82. minucie pięknie z rzutu wolnego przymierzył Mbappe i do szczęścia zabrakło mu centymetrów, bo trafił w słupek.

Mecz zakończył się remisem, który można uznać za sprawiedliwy wynik. "Les Gones" nie wygrali w piątym spotkaniu z rzędu, lecz po starciu z tak silnym przeciwnikiem tym razem krytyki nie zbiorą. PSG natomiast wciąż ma bezpieczną sytuację na szczycie stawki. Gromadzi 47 pkt. - o 11 więcej niż OGC Nice.

Olympique Lyon - Paris Saint-Germain 1:1 (1:0)
1:0 - Lucas Paqueta 8'
1:1 - Thilo Kehrer 76'

Olympique Lyon: Anthony Lopes - Damien Da Silva, Jerome Boateng, Castello Lukeba, Leo Dubois, Bruno Guimaraes (90+2' Malo Gusto), Maxence Caqueret, Emerson Palmieri, Lucas Paqueta (70' Rayan Cherki), Moussa Dembele, Houssem Aouar.

Paris Saint-Germain: Keylor Navas - Colin Dagba (69' Thilo Kehrer), Marquinhos, Presnel Kimpembe, Nuno Mendes, Leandro Paredes (69' Xavi Simons), Marco Verratti, Ander Herrera (69' Edouard Michut), Georginio Wijnaldum (83' Eric Ebimbe), Mauro Icardi, Kylian Mbappe.

Żółte kartki: Emerson Palmieri, Jerome Boateng (Olympique Lyon) oraz Marco Verratti, Colin Dagba (Paris Saint-Germain).

Sędzia: Francois Letexier.

RC Lens - Stade Rennais 1:0 (0:0)
1:0 - Wesley Said 89'

Przemysław Frankowski (RC Lens) wyszedł w podstawowym składzie i grał do 70. minuty.

Stade Brestois 29 - OGC Nice 0:3 (0:1)
0:1 - Kasper Dolberg 13'
0:2 - Andy Delort 79'
0:3 - Amine Gouiri 90+4'

Clermont Foot 63 - Stade de Reims 0:0

FC Metz - RC Strasbourg Alsace 0:2 (0:0)
0:1 - Ludovic Ajorque 50'
0:2 - Jean-Eudes Aholou 90+1'