Lechia wygrała pierwszy zagraniczny sparing. Mecz pod znakiem debiutów

Lechia Gdańsk pokonała rumuński FC Botosani 3:2 w pierwszym sparingu po przyjeździe do Turcji. Decydującą bramkę w spotkaniu zdobył Kacper Sezonienko. W meczu zadebiutowało kilku nowych piłkarzy biało-zielonych.

Michał Gałęzewski
Kacper Sezonienko (z prawej) WP SportoweFakty / Agnieszka Skórowska / Na zdjęciu: Kacper Sezonienko (z prawej)
Piąta w tabeli PKO Ekstraklasy Lechia Gdańsk w pierwszym sparingu w Turcji podejmowała czwarty zespół rumuńskiej najwyższej klasy rozgrywkowej - FC Botosani. Trener Tomasz Kaczmarek dał szansę debiutu kilku zawodnikom.

Już od pierwszej minuty zagrali David Stec oraz młodzieżowiec Maciej Zagraba. Gdańszczanie znów stracili bramkę jako pierwsi, tym razem strzelił im ją Herve Kage, 4-krotny reprezentant Demokratycznej Republiki Konga. Wyrównał Turek Ilkay Durmus.

Po zmianie stron trener Kaczmarek wystawił 11 nowych zawodników, w tym wracającego po latach do Lechii Michała Buchalika. W trakcie spotkania młodego Bartosza Brylowskiego zastąpił pozyskany z Ruchu Chorzów Tomasz Neugebauer.

Druga połowa przyniosła aż trzy bramki. Lechię na prowadzenie wyprowadził Bassekou Diabate, ale wyrównał Albańczyk Enriko Papa. Bramkę na wagę zwycięstwa w pierwszym sparingu w Turcji zdobył Kacper Sezonienko.

Skład Lechii Gdańsk:

I połowa: Dusan Kuciak - David Stec, Michał Nalepa, Mario Maloca, Maciej Zagraba - Jakub Kałuziński, Jarosław Kubicki - Filip Koperski, Marco Terrazzino, Ilkay Durmus - Łukasz Zwoliński.

II połowa: Michał Buchalik - Tomasz Makowski, Bartosz Brylowski (74' Tomasz Neugebauer), Kristers Tobers, Rafał Pietrzak - Maciej Gajos, Egzon Kryeziu - Joseph Ceesay, Bassekou Diabate, Kacper Sezonienko - Flavio Paixao.