Zapłakany schodził z boiska! Koszmar młodej gwiazdy FC Barcelona

Ledwo wrócił i już znów jest kontuzjowany. Ansu Fati ze łzami w oczach opuścił boisko w meczu Athletic Bilbao - FC Barcelona (3:2). Hiszpańskie media informują, że młodą gwiazdę czeka co najmniej miesiąc przerwy.

Łukasz Witczyk
Ansu Fati opuszcza boisko z kontuzją Getty Images / Juan Manuel Serrano Arce / Na zdjęciu: Ansu Fati opuszcza boisko z kontuzją
Obecny sezon nie jest udany dla Ansu Fatiego. 19-latek przez ostatnie dwa miesiące pauzował z powodu kontuzji uda. W FC Barcelona niecierpliwie czekano aż młoda gwiazda wróci do gry i pomoże zespołowi w walce o czołową czwórkę w tabeli La Liga.

Fati wrócił do gry 12 stycznia w meczu Superpucharu Hiszpanii, w którym zwycięstwo odniósł Real Madryt. Tydzień później napastnik zagrał z Athletic Bilbao w Pucharze Króla. Pojawił się na boisku w 61. minucie, ale po nieco ponad dwóch kwadransach musiał je opuścić.

Powodem była kolejna kontuzja. Fati schodził z boiska ze łzami w oczach i wiedział, że znów osłabi zespół. Doskonale zdawał sobie sprawę z tego, że czeka go kolejna przerwa w grze.

Po meczu wykonano dokładne badania. Fati doznał kolejnej kontuzji mięśni uda. Teraz sztab medyczny czeka na kolejne wyniki badań, by potwierdzić, jak długo będzie pauzował nastolatek. Wstępne diagnozy mówią o 4-6 tygodniach.

Fati w tym sezonie zagrał w dziesięciu meczach FC Barcelona, strzelił pięć bramek i zaliczył jedną asystę.

Kibicuj Lewemu i FC Barcelonie na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)