Bardzo smutna wiadomość. Nie żyje Tadeusz Fogiel

Przykrą informację o śmierci Tadeusza Fogla przekazał Roman Kołtoń. Były menedżer piłkarski i ekspert m.in. od francuskiego futbolu zmarł w wieku 75 lat.

Robert Czykiel
Robert Czykiel
Tadeusz Fogiel Newspix / SPORTFLASH / Na zdjęciu: Tadeusz Fogiel
Tadeusz Fogiel zmarł w sobotę 22 stycznia. Taką informację przekazał na Twitterze Roman Kołtoń. Nasz rodak zmarł w sobotę 22 stycznia w Paryżu, w którym mieszkał od wielu lat.

Fogiel był wyjątkową postacią w polskim futbolu. Wielu piłkarzy reprezentował jako menedżer. W takiej roli współpracował także z trenerem Henrykiem Kasperczakiem. Stał za wieloma transferami Polaków do Francji.

Dodatkowo udzielał się jako korespondent i w naszych mediach relacjonował, co dzieje się we francuskim futbolu. Współpracował z wieloma polskimi gazetami, a potem portalami internetowymi. Miał dużą wiedzę na temat piłki nożnej we Francji.

Informacja o śmierci Fogla poruszyła wiele osób. Przykre doniesienia skomentowali m.in. Zbigniew Boniek i Mateusz Borek, którzy mieli okazję osobiście poznać tego człowieka.

"Co za smutny dzień… Ciao Tadeusz. R.I.P" - pisze na Twitterze były prezes PZPN.

"Smutny dzień. To był zaszczyt Cię znać i mieć Twoją sympatię, Tadziu. Dobrze to Roman zdefiniował. Kochał sport, Polskę i ludzi. Patriota. Z żadnym polskim piłkarzem nie musiał mieć papierów. Traktowali go jak tatę, wujka, przyjaciela. Uczciwy tak mocno, jak tylko się da" - komentuje Borek.

365 goli Lewandowskiego w Bundeslidze? Wiemy, kiedy może to nastąpić >>

Nowe informacje ws. zdrowia Aubameyanga. Piłkarz zabrał głos >>

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×