Przegrywali już 0:3. Wygrali ten mecz!

W małym finale Pucharu Narodów Afryki rzuty karne decydowały o 3. miejscu. Kamerun przegrywał z Burkina Faso już 0:3, ale zdołał wyrównać i triumfował w konkursie rzutów karnych.

Michał Piegza
reprezentacja Kamerunu Getty Images / NurPhoto / Na zdjęciu: reprezentacja Kamerunu
Po przegranej po rzutach karnych z Egiptem spore rozczarowanie w Kamerunie miało wynagrodzić wywalczenie 3. miejsca w Pucharze Narodów Afryki.

Rywalem była rewelacja turnieju Burkina Faso, która do tej pory raz zakończyła PNA na 3. miejscu.

Do przerwy Kamerun był w szoku. Goście prowadzili dwoma golami. W 43. minucie Andre Onana tak interweniował, że wbił piłkę do własnej bramki. Wówczas było już 2:0. Chwilę po zmianie stron Burkina Faso dołożyła trzecie trafienie.

Wydawało się, że Kamerun już się nie podniesie. Zespół jednak w zdołał doprowadzić do remisu. W 72. minucie Stephane Bahoken zdobył pierwszego gola dla gospodarzy turnieju. Kamerun ruszył do ataku i zdołał wyrównać. Vincent Aboubakar w 85. i 87. zdobył dwa gole i na tablicy pojawił się wynik 3:3.

Po dziewięćdziesięciu minutach sędzia zarządził konkurs rzutów karnych. W nim w 3. kolejce strzał Ibrahima Blati Toure obronił Onana i Kamerun mógł się cieszyć z brązowych medali Pucharu Narodów Afryki.

Burkina Faso - Kamerun 3:3 (2:0) k. 3:5
1:0 - Yago 24'
2:0 - Onana (sam.) 43'
3:0 - D. Ouattara 49'
3:1 - Bahoken 72'
3:2 - Aboubakar 85'
3:3 - Aboubakar 87'

Oglądaj rozgrywki francuskiej Ligue 1 na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)