Palmeiras w wielkim finale. Przekonujące zwycięstwo

Poznaliśmy pierwszego finalistę Klubowych Mistrzostw Świata. Palmeiras Sao Paulo pewnie wygrało z Al Ahly Kair (2:0). Duet Dudu - Raphael Veiga wypracował obie bramki.

Rafał Szymański
Raphael Veiga PAP/EPA / ALI HAIDER / Na zdjęciu: Raphael Veiga
Od początku spotkania Brazylijczycy byli stroną przeważającą. W 16. minucie rywalizacji Raphael Veiga oddał strzał głową, jednak golkiper rywali był dobrze ustawiony i chwycił piłkę.

Palmeiras Sao Paulo objęło prowadzenie przed końcem pierwszej połowy. Dudu świetnie zagrał za linię obrońców do Veigi, a ten miał sporo miejsca w polu karnym. Ofensywny pomocnik precyzyjnie strzelił obok interweniującego bramkarza.

Obraz gry się nie zmienił po zmianie stron. W 49. minucie Veiga odwdzięczył się koledze za asystę. 26-latek przekazał piłkę Dudu, który ruszył prawą stroną boiska. Skrzydłowy uderzył pod poprzeczkę i przełamał ręce Aliego Lotfiego.

Po drugim golu drużyna z Kairu próbowała odpowiedzieć. Mohamed Sherif wykorzystał błąd Wevertona i znalazł drogę do siatki. Ostatecznie sędzia anulował tę bramkę po konsultacji VAR.

Egipcjanie kończyli mecz w osłabieniu. Kapitan Ayman Ashraf został ukarany czerwoną kartką za brutalny faul. Rezultat już się nie zmienił.

Palmeiras Sao Paulo wygrało 2:0 z Al Ahly Kair i zameldowało się w finale Klubowych Mistrzostw Świata. Zespół Abela Ferreiry czeka na zwycięzcę pary Al-Hilal FC - Chelsea FC. Drugi półfinał odbędzie w środę (9 lutego). Wielki finał mistrzostw zostanie rozegrany już 12 lutego w Abu Zabi.

Palmeiras Sao Paulo - Al Ahly Kair 2:0 (1:0)
1:0 - Raphael Veiga 39'
2:0 - Dudu 49'