Świetne przyspieszenie Milanu. Wynik robi wrażenie

AC Milan strzelił trzy gole w krótkim okresie pierwszej połowy spotkania. Po zwycięstwie Rossonerich 4:0 z Lazio, Mediolan może przygotowywać się do derbowego dwumeczu w półfinale Pucharu Włoch.

Na zdjęciu od lewej: Sandro Tonali PAP/EPA / ESTELA SILVA / Na zdjęciu od lewej: Sandro Tonali
W sobotę oba zespoły rozegrały dobry mecz. AC Milan zwyciężył 2:1 w derbach della Madonnina, a Lazio pokonało 3:0 Fiorentinę. Po mocnym powrocie, po przerwie reprezentacyjnej, była szansa na potwierdzenie zwyżki formy w Pucharze Włoch.

Tylko Milan wyglądał na uskrzydlonego ostatnim występem. Bohaterem derbów był Olivier Giroud i najwyraźniej pozazdrościł mu pozytywnej famy inny napastnik Rafael Leao. Portugalczyk był kluczowym piłkarzem w pierwszej połowie starcia z Lazio, która zakończyła się wynikiem 3:0. Rossoneri zmietli rywali z Rzymu z boiska.

Rafael Leao otworzył wynik płaskim strzałem w sytuacji sam na sam z Pepe Reiną po świetnym podaniu prostopadłym. Ten sam piłkarz asystował przy golu Oliviera Girouda, a że Francuz złapał wyśmienitą formę strzelecką, to w czasie doliczonym przed przerwą skompletował dublet. Obrona Lazio była w rozsypce jak przez większą część sezonu, a Maurizio Sarri wyglądał na załamanego, tym co ogląda.

Biancocelesti nie mieli nic do zaproponowania, a rozmowa z trenerem w szatni nie zadziałała na nich jak dotknięcie czarodziejskiej różdżki. W 50. minucie Sarri przeprowadził desant zmienników i wprowadził Luisa Alberto, Pedro Rodrigueza oraz Lucasa Leivę. Pozostawienie na boisku Ciro Immobile było teoretycznie dobrym pomysłem, ale w praktyce skończyło się kontuzją reprezentanta Włoch. Rzymianom nic nie wychodziło.

Kontuzjowany Zlatan Ibrahimović bił brawo młodszym kompanom z klubu. Piłkarze Milanu pozamykali strefy, kontrolowali wydarzenia na boisku i nie pozwalali gościom na odpowiedź. W 79. minucie Franck Kessie strzelił na 4:0 po wrzutce Daniela Maldiniego z rzutu wolnego. Simone Sazza nawet nic nie doliczał.

Lazio odstaje w tym sezonie od czołówki Serie A i ma już realną szansę tylko na wygranie Ligi Europy.

AC Milan - Lazio 4:0 (3:0)
1:0 - Rafael Leao 23'
2:0 - Olivier Giroud 41'
3:0 - Olivier Giroud 45'
4:0 - Franck Kessie 79'

Milan: Mike Maignan - Davide Calabria (77' Fikayo Tomori), Pierre Kalulu, Alessio Romagnoli, Theo Hernandez - Sandro Tonali (46' Ismael Bennacer), Franck Kessie - Junior Messias (61' Alexis Saelemaekers), Brahim Diaz, Rafael Leao (77' Daniel Maldini) - Olivier Giroud (61' Ante Rebić)

Lazio: Pepe Reina - Elseid Hysaj (62' Manuel Lazzari), Luiz Felipe, Patric, Adam Marusić - Sergej Milinković-Savić, Danilo Cataldi (50' Lucas Leiva), Toma Basić (50' Luis Alberto) - Felipe Anderson (50' Pedro Rodriguez), Ciro Immobile (69' Raul Moro), Mattia Zaccagni

Żółte kartki: Tonali (Milan) oraz Felipe (Lazio)