Smutny wieczór Krzysztofa Piątka i Bartłomieja Drągowskiego. To był nokaut

To była mała demolka. Fiorentina na własnym stadionie podejmowała Lazio. Rzymianie wypunktowali gospodarzy, zasłużenie zwyciężając 3:0.

Michał Piegza
Piłkarze Lazio Rzym PAP/EPA / CLAUDIO GIOVANNINI / Na zdjęciu: Piłkarze Lazio Rzym
Fiorentina i Lazio przed bezpośrednim starciem były sąsiadami w tabeli i w dorobku miały po 36 punktów. Gospodarze ostatnio stracili Dusana Vlahovicia, który przeszedł do Juventusu.

Piłkarze długo rozkręcali się. Na pierwszy strzał czekać musieliśmy do 20. minuty, kiedy głową z pola karnego uderzył Arthur Cabral. Thomas Strakosha pewnie obronił. W odpowiedzi przestrzelił Ciro Immobile.

W końcówce 1. połowy przycisnęli goście. Jednak zawodnikom Lazio brakowało spokoju w decydujących sytuacjach.

Więcej spokoju gracze z Rzymu zachowali po zmianie stron. Już pierwsze wyjście w 2. odsłonie zakończyło się golem. Z lewej strony płasko dogrywał Mattia Zaccagni, do piłki dopadł Sergej Milinković-Savić i strzałem z ośmiu metrów pokonał bramkarza.

Po stracie gola Fiorentina niewiele potrafiła zdziałać. Goście czekali na swoją kolejną szansę i doczekali się jej w 70. minucie. Fatalnie w okolicach środka boiska zachował się Matija Nastasić, który pozwolił uciec Ciro Immobile. Napastnik nie zmarnował sytuacji sam na sam z Pietro Terracciano. Wszystko z ławki obserwował Bartłomiej Drągowski.

Rezerwowym w meczu był także Krzysztof Piątek. Napastnik na boisku pojawił się w 76. minucie, ale niewiele zdziałał. Pięć minut później goście dobili gospodarzy. Immobile wpadł z piłką w pole karne, minął bramkarza, a dogranie wślizgiem we własnej bramce umieścił Cristiano Biraghi.

ACF Fiorentina - Lazio Rzym 0:3 (0:0)
0:1 - Milinković-Savić 52'
0:2 - Ciro Immobile 70'
0:3 - Cristiano Biraghi (sam.)

ACF Fiorentina: Pietro Terracciano - Lorenzo Venuti, Nikola Milenković, Matija Nastasić, Cristiano Biraghi - Giacomo Bonaventura (76' Jonathan Ikone), Lucas Torreira, Alfred Duncan (59' Gaetano Castrovilli) - Jose Callejon (59' Nicolas Gonzalez), Arthur Cabral (76' Krzysztof Piątek), Riccardo Sottil (88' Sofyan Amrabat).

Lazio Rzym: Thomas Strakosha - Manuel Lazzari (69' Elseid Hysaj), Luiz Felipe, Patric, Adam Marusić - Sergej Milinković-Savić, Lucas Leiva (59' Danilo Cataldi), Luis Alberto (76' Toma Basic) - Pedro Rodriguez (59' Felipe Anderson), Ciro Immobile, Mattia Zaccagni.

Żółte kartki: Bonaventura, Torreira (Fiorentina) oraz Leiva, Pedro, Strakosha (Lazio).

Czerwona kartka: Torreira (Fiorentina) /za dwie żółte, 85'/.