Mbappe znowu uratował PSG. Zdecydował gol w samej końcówce

Paris Saint-Germain walczyło do samego końca i ostatecznie wygrało 1:0 ze Stade Rennais. W doliczonym czasie Kylian Mbappe przechylił szalę zwycięstwa na korzyść gospodarzy. To był jedyny celny strzał paryżan w tym meczu.

Rafał Szymański
Kylian Mbappe (w białej koszulce) PAP/EPA / MOHAMMED BADRA / Na zdjęciu: Kylian Mbappe (w białej koszulce)
Goście lepiej weszli w mecz i w pierwszej części gry stwarzali zagrożenie pod bramką Keylora Navasa. W siódmej minucie Benajmin Bourigeaud uderzył z woleja, ale bramkarz uchronił miejscowych przed stratą bramki.

Później przed szansą stanął Baptiste Santamaria. Doświadczony pomocnik najwyżej wyskoczył do piłki po zagraniu z narożnika i minimalnie przestrzelił.

Przed zmianą stron Kylian Mbappe przeprowadził indywidualną akcję. Filar PSG zabawił się z obrońcami, oddał strzał i trafił w prawy słupek. Do piłki dopadł 18-letni Xavi Simons, lecz jego dobitka została zablokowana.

Mbappe miał problemy ze skutecznością.. W 63. minucie reprezentant Francji wbiegł w pole karne, miał przed sobą tylko bramkarza i fatalnie spudłował.

Kilkadziesiąt sekund po tej sytuacji snajper był bliski szczęścia. Lionel Messi dostrzegł wychodzącego na pozycję Mbappe, a ten minął golkipera i skierował piłkę do siatki. Jego radość była jednak przedwczesna, ponieważ Benoit Bastien odgwizdał spalonego.

Kibice PSG czekali na pierwszy celny strzał do trzeciej minuty doliczonego czasu. Messi celnie zagrał w kierunku Mbappe i Francuz uderzył obok interweniującego Dogana Alemdara. To była decydującą bramka.

Podopieczni Mauricio Pochettino wygrali 1:0 po trudnej przeprawie ze Stade Rennais. PSG prowadzi w tabeli Ligue 1 i ma 16 punktów przewagi nad Olympique Marsylia.

Paris Saint-Germain - Stade Rennais 1:0 (0:0)
1:0 - Kylian Mbappe 90+3'

PSG: Keylor Navas - Achraf Hakimi (84' Thilo Kehrer), Marquinhos, Presnel Kimpembe, Juan Bernat (84' Nuno Mendes), Leandro Paredes (83' Mauro Icardi), Marco Verratti, Julian Draxler (66' Angel Di Maria), Xavi Simons (66' Georginio Wijnaldum), Lionel Messi, Kylian Mbappe.

Rennais: Dogan Alemdar - Hamari Traore, Warmed Omari, Nayef Aguerd, Birger Meling, Jonas Martin, Baptiste Santamaria, Benjamin Bourigeaud (80' Kamaldeen Sulemana), Lovro Majer (86' Adrien Truffert), Martin Terrier (89' Lorenz Assignon), Gaetan Laborde (80' Sehrou Guirassy).

Żółte kartki: Mbappe, Verratti (PSG) - Alemdar (Rennais).

Sędzia: Benoit Bastien.