Gol jak dzieło sztuki! Kolega Frankowskiego dał popis [WIDEO]

To mocny kandydat do miana bramki kolejki w Ligue 1. Seko Fofana dał próbkę swoich umiejętności w spotkaniu RC Lens z Girondins Bordeaux.

Rafał Szymański
trafienie Seko Fofany Twitter / Eleven Sports / Na zdjęciu: trafienie Seko Fofany
Przemysław Frankowski rozpoczął mecz na ławce rezerwowych, ale jego koledzy nie zawiedli. Po 22 minutach gry RC Lens prowadziło 2:0 dzięki bramkom Arnauda Kalimuendo oraz Gaela Kakuty. Ten drugi wykorzystał rzut karny.

W 23. minucie Massadio Haidara płasko dośrodkował do Seko Fofany, który był naciskany przez rywali, ale przyjął piłkę i fantastycznie uderzył z powietrza. Gol kapitana RC Lens był ozdobą niedzielnego spotkania. - To jest artyzm, dzieło sztuki - komentatorzy Eleven Sports oszaleli po trzecim trafieniu gospodarzy.

Zawodnicy Girondins Bordeaux zaczęli odrabiać straty w pierwszej połowie. Na listę strzelców po stronie gości wpisał się Alberth Elis. Przed pierwszym gwizdkiem zespół Frankowskiego znajdował się na 11. miejscu w stawce Ligue 1.

Fofana ma całkiem niezłe statystyki jak na środkowego pomocnika. W trwającym sezonie reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej zgromadził już siedem trafień.

Półtora roku temu Fofana postanowił wrócić do Francji i stał się kluczowym zawodnikiem RC Lens. Jego nazwisko było wymieniane w kontekście transferu do Newcastle United.

Oglądaj rozgrywki francuskiej Ligue 1 na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)