Piątek znalazł swoje miejsce na ziemi. "Tutaj czuję się lepiej"

Krzysztof Piątek jest w wyśmienitej formie po powrocie do Włoch. Snajper zapewnił zwycięstwo Fiorentinie w starciu z Atalantą (1:0). - Za nami ciężki mecz - ocenił Polak.

Rafał Szymański
Krzysztof Piątek PAP/EPA / CLAUDIO GIOVANNINI / Na zdjęciu: Krzysztof Piątek
Na początku stycznia Krzysztof Piątek został wypożyczony z Herthy Berlin do Fiorentiny. To był świetny ruch dla wszystkich stron. Reprezentant Polski odżył i zdobył już pięć bramek w sześciu meczach.

W niedzielę "Viola" rywalizowała z Atalantą Bergamo. Decydujący gol padł w 56. minucie spotkania. Piątek dynamicznie wbiegł w pole karne rywali i sprytnym strzałem pokonał Juana Musso.

- Za nami ciężki mecz. Demiral jest silnym obrońcą i gra przeciwko niemu jest trudna. W pierwszej połowie mogłem lepiej grać piłką, ale w drugiej miałem jedną okazję i zdobyłem bramkę. To było bardzo ważne dla zespołu - mówił napastnik w rozmowie z dziennikarzem "DAZN".

Piątek przyznał, że powrót do Serie A wyszedł mu na dobre. - Bardzo tęskniłem za Włochami, gdy byłem w Niemczech. Tutaj czuję się lepiej. Kiedy drużyna dobrze radzi sobie na boisku, wszystko staje się dla mnie łatwe. Nadal musimy pracować. Wiem, że pewne rzeczy mogę robić lepiej - kontynuował.

Po zwycięstwie 1:0 Fiorentina zajmuje siódme miejsce w tabeli i traci pięć punktów do czwartego Juventusu. - Wierzymy, że możemy awansować do Ligi Mistrzów. Skupiamy się na sobotnim mecz z Sassuolo - zapewnił.

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)