Outsider uratował punkt, który niewiele daje

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Salvador Sas  / Na zdjęciu: piłkarze Celty Vigo
PAP/EPA / Salvador Sas / Na zdjęciu: piłkarze Celty Vigo

W La Lidze w poniedziałek dokończono 25. kolejkę. Poważnie zagrożony spadkiem zespół Levante przywiózł punkt z trudnej potyczki wyjazdowej z Celtą Vigo. Mecz zakończył się remisem 1:1.

W tym artykule dowiesz się o:

Zawodnicy Levante obecnie są w takiej sytuacji w La Lidze, że nawet remis wywalczony na boisku rywala niewiele im daje.

Tak było w poniedziałek, na koniec 25. serii. Levante gościło na boisku plasującej się w środku stawki Celty Vigo. Gospodarze mogą jeszcze mieć niewielkie nadzieje na włączenie się do gry o europejskie puchary. Muszą jednak wygrywać.

W potyczce z zamykającym tabelę Levante to właśnie miejscowi w 67. minucie objęli prowadzenie. Przyjezdni nie poddali się i na osiem minut przed końcem potyczki doprowadzili do remisu.

Obydwie drużyny do końca walczyły o wygraną, ale więcej bramek w meczu już nie zobaczyliśmy. Po remisie z Celtą Levante do bezpiecznej części La Ligi traci aż dziewięć punktów. Dystans wydaje się nie do odrobienia nawet pomimo tego, że ligowy maruder w ostatnich dwóch potyczkach zdobył cztery punkty.

Celta Vigo - Levante UD 1:1 (0:0) 1:0 - Cervi 67' 1:1 - Marti 82'