Precyzja Arkadiusza Recy. Mógł zepsuć jubileusz rodakowi

Trzech Polaków zagrało od początku w wygranym 2:1 meczu Bologni FC ze Spezią Calcio. Arkadiusz Reca asystował przy jedynym golu straconym przez Łukasza Skorupskiego.

Arkadiusz Reca (z lewej) PAP/EPA / SERENA CAMPANINI / Na zdjęciu: Arkadiusz Reca (z lewej)
Arkadiusz Reca dostał podanie na lewe skrzydło. Miał dużo czasu na przyjęcie piłki, ułożenie jej sobie na stopie i wykonanie dośrodkowania. Blisko bramki Łukasza Skorupskiego był Rey Manaj i w 11. minucie pokonał Polaka strzałem głową pod poprzeczkę. Szansa na zatrzymanie uderzenia była niewielka. Skorupski nie zachował czystego konta w 200. występie w Serie A.

Reca asystował po raz drugi w sezonie. Poprzednio pomógł ostatnim podaniem w zdobyciu gola w zremisowanym 2:2 meczu z US Sassuolo rozegranym w grudniu. Poza wspomnianymi już Polakami, na boisku był Jakub Kiwior, który jest defensywnym pomocnikiem Spezii.

W 41. minucie Bologna doprowadziła do remisu 1:1. Marko Arnautović dostał podanie od Musy Barrowa, uniknął spalonego i pokonał Ivana Provedela płaskim strzałem. Gambijczyk asystował po raz czwarty w sezonie, a Austriak zdobył pierwszego gola od listopada. Ponownie w meczu ze Spezią, która okazała się wymarzonym przeciwnikiem na przełamanie.

Piłkarze spędzili dużo czasu w szatniach w przerwie. Wyglądało na to, że trenerzy mają im dużo do powiedzenia. Bologna atakowała groźniej niż w pierwszej połowie, a szkoleniowiec Spezii postanowił uszczelnić obronę wprowadzeniem Simone Bastoniego za popełniającego błędy Recę. Polak opuszczał boisko wyraźnie niezadowolony.

Roszada niewiele dała, ponieważ Bologna pozostała stroną przeważającą. Najważniejszym graczem meczu został Arnautović, który skompletował dublet w 84. minucie strzałem głową po dośrodkowaniu Nicoli Sansone. Rossoblu znaleźli się na prowadzeniu 2:1 po odwróceniu wyniku i dowieźli zwycięstwo do końca.

Bologna FC - Spezia Calcio 2:1 (1:1)
0:1 - Rey Manaj 11'
1:1 - Marko Arnautović 41'
2:1 - Marko Arnautović 84'

Bologna: Łukasz Skorupski - Kevin Bonifazi (64' Adama Soumaoro), Luis Binks (71' Emanuel Vignato), Arthur Theate - Lorenzo De Silvestri, Roberto Soriano, Jerdy Schouten, Aaron Hickey - Riccardo Orsolini (87' Michel Aebischer), Musa Barrow (71' Nicola Sansone), Marko Arnautović

Spezia: Ivan Provedel - Salva Ferrer, Martin Erlić, Dimitrios Nikolaou, Arkadiusz Reca (58' Simone Bastoni) - Jakub Kiwior, Jacopo Sala (80' Aurelien Nguiamba) - Emmanuel Gyasi, Giulio Maggiore (65' Kevin Agudelo), Daniele Verde - Rey Manaj (80' M'bala Nzola)

Żółte kartki: Binks (Bologna) oraz Manaj (Spezia)

Sędzia: Livio Marinelli