Obrona sezonu? Nieprawdopodobna parada bramkarza po strzale Lewandowskiego

Wydawało się, że to tylko formalność. Robert Lewandowski otrzymał idealne podanie. Do bramki rywala było raptem kilka metrów, ale jakimś cudem bramkarz Eintrachtu Frankfurt obronił strzał Polaka w jesiennym meczu Bundesligi.

Bartosz Zimkowski
Robert Lewandowski w meczu z Eintrachtem Materiały prasowe / Viaplay / Na zdjęciu: Robert Lewandowski w meczu z Eintrachtem
Bayern Monachium miał bez problemu ograć na własnym stadionie Eintracht Frankfurt w jesiennym meczu Bundesligi. I w 29. minucie wydawało się, że tak właśnie będzie. Gospodarze odebrali piłkę jeszcze na połowie gości. Ta trafiła pod nogi Roberta Lewandowskiego, który idealnie zgrał ją do Leona Goretzki. Reprezentant Niemiec ładnym strzałem dał prowadzenie Bayernowi.

Chwilę później był już 1:1. Martin Hinteregger, który zawinił przy straconej bramce, odkupił winy i strzałem głową doprowadził do wyrównania. Jeszcze w pierwszej połowie kapitalną okazję miał Serge Gnabry, ale trafił tylko w słupek.

W drugiej odsłonie wyśmienitą sytuację miał z kolei Lewandowski. Z prawej flanki dośrodkował Niklas Suele, a "Lewy" z kilku metrów nie zdołał pokonać bramkarza, który popisał się doskonałą interwencją. Tuż przed końcem meczu Filip Kostić zapewnił Eintrachtowi sensacyjną wygraną.

Skrót meczu - w tym asystę i niewykorzystaną okazję "Lewego" - można zobaczyć poniżej.

Dla Bayernu była to wówczas pierwsza porażka w sezonie, a dla kapitana reprezentacji Polski drugi z rzędu mecz bez gola w Bundeslidze.

W sobotę dojdzie do rewanżu pomiędzy Eintrachtem a Bayernem. Początek meczu zaplanowano na godzinę 18:30. Transmisja w Viaplay.