KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Tego nikt się nie spodziewał! Kolejny kraj poszedł za decyzją Polaków

Jak wynika z ustaleń WP SportoweFakty, kolejna reprezentacja nie zamierza rywalizować z Rosjanami po inwazji tego kraju na Ukrainę! Taką decyzję podjęła Albania.

Kuba Cimoszko
Kuba Cimoszko
Reprezentacja Albanii Getty Images / Clive Rose / Reprezentacja Albanii
Według informacji WP SportoweFakty, reprezentacja Albanii nie zdecyduje się zastąpić Polski w barażach Eliminacji MŚ 2022 w przypadku otrzymania takiej oferty od FIFA. Ponadto piłkarze z tego kraju nie zamierzają rozgrywać meczów Ligi Narodów UEFA z Rosją, które zaplanowane były na czerwiec.

Doniesienia te zdaje się potwierdzać przemówienie minister spraw zagranicznych bałkańskiego kraju, Olty Xhacki. - Nasz kraj nie będzie już uczestniczyć w żadnej sportowej rywalizacji z Federacją Rosji do końca okupacji Ukrainy - powiedziała.

Albania poszła za decyzjami Polski, Szwecji i Czech, które odmówiły rywalizacji w barażach el. MŚ 2022 planowanych na koniec marca. Decyzje związków piłkarskich tych krajów wzięły się z braku poważnej reakcji FIFA na rosyjską inwazję na Ukrainie i trwające tam walki, w których giną cywilne osoby.

ZOBACZ WIDEO: Miał zawał serca na boisku! Wrócił do gry

Przypomnijmy, że Albania rywalizowała w rundzie grupowej el. MŚ z Polską i ostatecznie skończyła ją na pozycji tuż za nami. Pojawiały się więc plotki, że FIFA może brać pod uwagę scenariusz zastąpienia nią naszej reprezentacji w barażach.

Rzecznik PZPN Jakub Kwiatkowski zapowiedział, że Polacy nie zmienią swojego zdania niezależnie od konsekwencji. FIFA nadal nie zabrała głosu w tej sprawie, nie odpowiedziała również na oficjalne pismo. Niebawem z jej prezydentem Giannim Infantino spotkać się ma minister sportu Kamil Bortniczuk.

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×