Chrobry Głogów nie pozwolił złapać oddechu w derbach

Chrobry Głogów rozpoczął rundę wiosenną zwycięstwem 2:0 z regionalnym przeciwnikiem. Pokonany Górnik Polkowice pozostaje na ostatnim miejscu w tabeli.

Michał Rzuchowski WP SportoweFakty / Karol Słomka / Na zdjęciu: Michał Rzuchowski
Chrobry objął prowadzenie już w 7. minucie dzięki strzałowi doświadczonego napastnika Mikołaja Lebedyńskiego. Drugi gol Michała Rzuchowskiego był już w rywalizacji jedenastu głogowian z dziesięcioma piłkarzami Górnika Polkowice. W 60. minucie Dominik Radziemski zobaczył drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę i osłabił walczącego o utrzymanie beniaminka.

Sandecja Nowy Sącz może w rundzie wiosennej korzystać z własnego stadionu, ale nie może rozgrywać meczów z kibicami na trybunach. Na razie podopiecznym Dariusza Dudka nie wychodzi punktowanie u siebie. W niedzielę musieli zadowolić się remisem 1:1 z beniaminkiem z Katowic.

GKS długo był na prowadzeniu, które zawdzięczał szybkiemu atakowi i strzałowi Patryka Szwedzika w 25. minucie. Sandecja przystąpiła do ataku, na którego efekt trzeba było poczekać do 78. minuty. W niej nowy napastnik w zespole Łukasz Zjawiński ustalił wynik meczu.

21. kolejka Fortuna I ligi:

Chrobry Głogów - Górnik Polkowice 2:0 (1:0)
1:0 - Mikołaj Lebedyński 7'
2:0 - Michał Rzuchowski 63'

Sandecja Nowy Sącz - GKS Katowice 1:1 (0:1) 0:1 - Patryk Szwedzik 25' 1:1 - Łukasz Zjawiński 78'