Piorunująca Arka Gdynia. Worek goli na stadionie Widzewa

Arka Gdynia zapewniła sobie zwycięstwo 5:2 z Widzewem Łódź w kwadransie po przerwie. W nim raz po raz punktowała przeciwnika. Pokonani mają o czym myśleć po katastrofie na starcie rundy wiosennej Fortuna I ligi.

piłkarze Arki Gdynia WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: piłkarze Arki Gdynia
Arka otworzyła mecz golem, który pozwalał jej kontrolować sytuację. W 6. minucie Adam Deja zabrał się za wykonanie rzutu wolnego i wymierzył łodzianom podwójną karę za nierozsądny faul Patryka Stępińskiego. Po potężnym strzale pomocnika dłonie składały się do oklasków i nie zmieniał tego fakt, że Jakub Wrąbel mógł zachować się lepiej w bramce Widzewa. Rozpoczęła się kanonada w Łodzi.

Gospodarze doprowadzili do remisu 1:1 w podobnych okolicznościach jak padła bramka Deji. Tym razem Radosław Gołębiowski zabrał się za wykonanie rzutu wolnego i choć Kacper Krzepisz próbował interweniować, to nie zdołał zatrzymać piłki. W 39. minucie zrobiło się 1:1 i takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa. Do zmiany stron o wszystkim decydowały stałe fragmenty gry.

Na stadionie w Łodzi było nerwowo. Nie minął kwadrans, Arka prowadziła, a jej trener Ryszard Tarasiewicz już zobaczył żółtą kartkę za protestowanie. Później sędzia Jarosław Przybył pofatygował się z kartonikiem do ławki Widzewa. Kandydaci do awansu chcieli dobrze wystartować w rundzie wiosennej.

Arka zapewniła sobie zwycięstwo w kwadransie po przerwie. Zagrała w nim piorunująco i raz po raz punktowała Widzew. Zrobiło się 4:1. Hubert Adamczyk przymierzył z rzutu karnego przyznanego za zagranie ręką Daniela Tanżyny. Karol Czubak dopełnił formalności po zespołowym rozegraniu, a Olaf Kobacki zakończył strzałem dynamiczny kontratak.

Arka potwierdzała w Łodzi słowa Tarasiewicza, który na konferencji prasowej zapewniał, że w Gdyni jest kadra zdolna do wywalczenia awansu. Widzewowi pozostało ratować wynik, ponieważ poirytowana publiczność na trybunach zaczęła kwitować jego grę gwizdami. Kibice nieco rozchmurzyli się po strzale zmiennika Fabia Nunesa na 2:4 w 72. minucie.

Ostatnie słowo należało do Arki, która rozegrała popisowe spotkanie i postraszyła Raków Częstochowa przed ćwierćfinałem Fortuna Pucharu Polski. W 83. minucie Christian Aleman ustalił wynik na 5:2 miękką podcinką z kolejnego rzutu karnego.

Widzew Łódź - Arka Gdynia 2:5 (1:1)
0:1 - Adam Deja 6'
1:1 - Radosław Gołębiowski 39'
1:2 - Hubert Adamczyk (k.) 50'
1:3 - Karol Czubak 55'
1:4 - Olaf Kobacki 57'
2:4 - Fabio Nunes 72'
2:5 - Christian Aleman (k.) 83'

Widzew: Jakub Wrąbel - Patryk Stępiński, Krystian Nowak, Daniel Tanżyna (78' Martin Kreuzriegler) - Paweł Zieliński, Radosław Gołębiowski (79' Kacper Karasek), Marek Hanousek, Dominik Kun - Karol Danielak (61' Kristoffer Hansen), Bartłomiej Pawłowski - Mattia Montini (61' Fabio Nunes)

Arka: Kacper Krzepisz - Michał Marcjanik, Gordan Bunoza, Martin Dobrotka - Sebastian Milewski (90' Michał Bednarski), Mateusz Stępień, Adam Deja, Olaf Kobacki (84' Piotr Zmorzyński) - Christian Aleman, Hubert Adamczyk (90' Kacper Skóra) - Karol Czubak (88' Artur Siemaszko)

Żółte kartki: Stępiński, Tanżyna, Gołębiowski, Pawłowski (Widzew) oraz Marcjanik (Arka)