Ruch Chorzów znowu straszy. Bramkarz powtórzył wyczyn z jesieni

Po pięciu meczach bez wygranej piłkarze Ruchu Chorzów przełamali się i z trudnego terenu w Krakowie przywieźli komplet punktów, pokonując w eWinner II lidze Garbarnię Kraków 2:0.

Michał Piegza
Tomasz Wójtowicz WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: Tomasz Wójtowicz
Po pierwszym wiosennym meczu piłkarze Ruchu mogli czuć niedosyt. Zamiast zwycięstwa nad Lechem II remis i kolejne straty do Chojniczanki. Sobotni rywal, Garbarnia, u siebie od dawna nie przegrał.

Przed spotkaniem goście mieli problem z defensywą. Za kartki pauzował Bartłomiej Kulejewski, a Filip Nawrocki nie zdążył wyleczyć kontuzji. Z przymusu na środku obrony zagrał Patryk Sikora i zanotował bardzo dobry występ.

Ruch prowadzenie w meczu objął w 33. minucie. W polu karnym podcięty został wychodzący naprzeciwko bramkarza Daniel Szczepan, "jedenastkę" wykorzystał Michał Mokrzycki.

Gospodarze mogli wyrównać kilka minut później. Jakub Bielecki niepotrzebnie wyszedł z bramki i sfaulował rywala. Do rzutu karnego podszedł Daniel Morys, bramkarz Ruchu złapał lekko uderzoną piłkę. Dodajmy, że w sierpniowym spotkaniu Bielecki w końcówce potyczki z Garbarnią także sprokurował rzut karny, ale również obronił strzał z "wapna".

Po zmianie stron Ruch szybko zapewnił sobie większy spokój. Po dośrodkowaniu z prawej strony Konrada Kasolika Szczepan strzałem głową pokonał bramkarza gości.

Garbarnia starała się w meczu coś zmienić, ale kreowała sobie niewiele szans. Kiedy takowe miał, to świetnie między słupkami zachowywał się Bielecki, a raz bramkarzowi gości pomogła poprzeczka.

To Ruch miał więcej z gry, ale chorzowianom brakowało spokoju w końcowych fazach akcji. Niebiescy bez większych problemów dowieźli do wygraną i po serii spotkań bez wygranej mogą cieszyć się z kompletu punktów.

Garbarnia Kraków - Ruch Chorzów 0:2 (0:1)
0:1 - Michał Mokrzycki (k.) 33'
0:2 - Daniel Szczepan 50'

W 38. minucie Daniel Morys nie wykorzystał rzutu karnego (Jakub Bielecki obronił)

Garbarnia Kraków:  Frątczak - Morys, Bartków, Nakrosius (74' Kardas), Bentkowski (70' Banach) - K. Duda (82' Malik), M. Duda, W. Szywacz (74' Nowak) - Słomka (46' Rogoziński), Klec, Feliks.

Ruch Chorzów: Bielecki - Kasolik, Sikora, R. Szywacz - Żuk (85' Będzieszak), Mokrzycki, Marković, Malec (61' Wójtowicz) - Foszmańczyk, Janoszka (90+1' Wyroba) - Szczepan (85' Chiliński).

Żółte kartki: Bartków, Banach (Garbarnia) oraz Kasolik, Bielecki, Foszmańczyk, Chiliński (Ruch).

Sędzia: Mateusz Zlotnicki (Lublin).

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Ruch Chorzów awansuje do Fortuna I ligi?