Solidny występ Zalewskiego. Polak okupił mecz kontuzją

Nicola Zalewski nie dotrwał do końca meczu z Atalantą Bergamo. Polak upadł bez kontaktu z rywalem i nienaturalnie skręcił nogę. Jego AS Roma wygrała 1:0 i zrównała się punktami z zespołem Gian Piero Gasperiniego.

Rafał Szymański
 Nicola Zalewski (z prawej) PAP/EPA / Riccardo Antimian / Na zdjęciu: Nicola Zalewski (z prawej)
Polak cieszy się dużym zaufaniem Jose Mourinho. Nicola Zalewski ponownie znalazł się w wyjściowym składzie i stworzył groźną okazję w drugiej minucie. Lewy wahadłowy dobrze dogrywał do Tammy'ego Abrahama, lecz w ostatniej chwili Merih Demiral zażegnał niebezpieczeństwo.

Chwilę po tej sytuacji niezłą sytuację miał Gianluca Mancini. Środkowy obrońca oddał strzał głową po dośrodkowaniu z narożnika boiska i Juan Musso uratował drużynę gości.

Gospodarze mieli zdecydowanie więcej argumentów. W 32. minucie "Giallorossi" wyprowadzili szybki atak, Nicolo Zaniolo uruchomił podaniem Abrahama, a ten pokonał bramkarza Atalanty z niewielkiej odległości.

Tuż po przerwie bliski szczęścia był Zaniolo. Ofensywny pomocnik wygrał pojedynek sam na sam z Musso, jednak jego radość była przedwczesna. Sędzia Davide Massa zasygnalizował spalonego.

W 55. minucie Zalewski przeprowadził indywidualną akcję lewą stroną. 20-latek dynamicznie wbiegł w pole karne przyjezdnych i nagle upadł na murawę bez kontaktu z przeciwnikiem. Sytuacja wyglądała niebezpiecznie. Gracz AS Roma miał nienaturalnie skręconą nogę.

Kadrowicz próbował kontynuować grę, ale po chwili poprosił o zmianę. Utalentowany zawodnik został pożegnany brawami przez kibiców na Stadio Olimpico. Trener wpuścił Matiasa Vinę.

Oba zespoły kończyły mecz w osłabieniu. Marten de Roon i Henrich Mchitarjan w doliczonym czasie zostali wyrzuceni z boiska.

AS Roma zwyciężyła 1:0 i obecnie plasuje się na szóstym miejscu w tabeli Serie A. Drużyna Mourinho ma taką samą liczbę punktów, co piąta Atalanta.

Dla Zalewskiego był to drugi występ w lidze od pierwszej minuty. Na tę chwilę nie wiadomo, jak poważna jest jego kontuzja. Piłkarz AS Roma został powołany na marcowe mecze reprezentacji Polski U-21.

AS Roma - Atalanta Bergamo 1:0 (1:0)
1:0 - Tammy Abraham 32'

Roma: Rui Patricio - Gianluca Mancini, Chris Smalling, Marash Kumbulla, Rick Karsdorp (84' Roger Ibanez), Bryan Cristante, Henrich Mchitarjan, Lorenzo Pellegrini (84' Sergio Oliveira), Nicola Zalewski (62' Matias Vina), Nicolo Zaniolo (75' Jordan Veretout), Tammy Abraham (84' Felix Afena-Gyan).

Atalanta: Juan Musso - Hans Hateboer, Merih Demiral, Jose Luis Palomino (82' Berat Djimsiti), Davide Zappacosta (21' Giuseppe Pezzella), Remo Freuler, Marten de Roon, Teun Koopmeiners (60' Rusłan Malinowski), Matteo Pessina (60' Jeremie Boga), Mario Pasalić (46' Luis Muriel), Aleksiej Miranczuk.

Żółte kartki: Cristante, Abraham, Mchitarjan, Kumbulla, Ibanez (Roma) - Malinowski, Demiral, de Roon (Atalanta).

Czerwone kartki: Mchitarjan (za drugą żółtą) - de Roon (za drugą żółtą).

Sędzia: Davide Massa.