Lider eWinner II ligi uciekł z opresji

Wygrane faworytów w niedzielnych meczach na najniższym szczeblu centralnym. Piłkarze Stali Rzeszów i Chojniczanki umocnili się na miejscach premiowanych awansem.

piłkarze Stali Rzeszów WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: piłkarze Stali Rzeszów
Stal Rzeszów zwyciężyła 3:2 z Sokołem Ostróda. Teoretycznie, lider stał przed prostym zadaniem, ponieważ zagrał na własnym stadionie z ostatnim zespołem w tabeli. Nie minęło jednak 20 minut, a Stal musiała odrabiać stratę i grała w dziesięciu z powodu drugiej żółtej, a w konsekwencji czerwonej kartki dla Łukasza Góry. Osłabionym rzeszowianom nie zabrakło jednak energii na finisz i zapewnili sobie wygraną strzałem z rzutu karnego w 87. minucie. Stal była w opresji, ale nie potknęła się.

Dobrze w rundzie wiosennej prezentuje się wicelider Chojniczanka. Tym razem zwyciężyła 1:0 ze Zniczem Pruszków. Artur Pląskowski zdobył jedynego gola i było to jego czwarte trafienie w ostatnich trzech kolejkach. Chojniczanka do końca z powodzeniem odpierała ataki przeciwnika z Mazowsza.

Wigry Suwałki starają się dostać do barażów i po zwycięstwie 3:1 z Radunią Stężyca są na szóstym miejscu w tabeli. Beniaminek strzelił pierwszego gola w meczu, ale nie skończyła się pierwsza połowa, a Mateusz i Tomasz Lewandowscy odwrócili wynik na korzyść Wigier. Radunia nie punktuje po zimowym okresie przygotowań i wyleciała do dolnej połowy tabeli.

W poniedziałek jeszcze jeden mecz na zakończenie kolejki, w którym zagrają Wisła Puławy z KKS-em 1925 Kalisz.

0:1 - Artur Pląskowski 30'

Radunia Stężyca - Wigry Suwałki 1:3 (1:2) 1:0 - Jan Kopania 5' 1:1 - Mateusz Lewandowski 30' 1:2 - Tomasz Lewandowski 37' 1:3 - Michał Żebrakowski 90'

18 GKS Bełchatów 34 6 4 24 17:74 18

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Chojniczanka awansuje w tym sezonie do Fortuna I ligi?