KKS 1925 Kalisz odkupuje winy z jesieni

Drużyna Bogdana Zająca ruszyła w górę tabeli po zimowym okresie przygotowań. Tym razem pokonała 3:1 Wisłę Puławy i ma aż 12 punktów przewagi nad strefą spadkową.

Piłkarze KKS 1925 Kalisz WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski / Na zdjęciu: Piłkarze KKS 1925 Kalisz
Kaliszanie zdobyli prowadzenie na terenie beniaminka w 43. minucie. Piłka trafiła do Adriana Łuszkiewicza, który znalazł miejsce na oddanie strzału zza pola karnego i jako pierwszy pokonał Bartłomieja Gradeckiego. Przed golem konfrontacja była dość wyrównana i również doświadczony Adrian Paluchowski miał szansę na otwarcie wyniku.

Drużyna z Wielkopolski poszła za ciosem i powiększała przewagę w drugiej połowie. W 58. minucie Bartłomiej Putno strzelił do bramki po dograniu Nestora Gordillo, a na 3:0 uderzył zmiennik Piotr Giel na zakończenie kontrataku. Wisła delikatnie poprawiła sobie samopoczucie golem na 1:3 Błażeja Cyferta po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Na więcej nie było już stać puławian.

KKS zdobył sześć punktów po zimowym okresie przygotowań. W rundzie jesiennej był rozczarowaniem, ale wiosną wystartował dobrze. Po ostatnich zwycięstwach, a także wycofaniu z rozgrywek GKS-u Bełchatów, drużyna Zająca ma dużą przewagę 12 punktów nad strefą spadkową, a traci tylko pięć "oczek" do miejsc barażowych.

Wisła Puławy - KKS 1925 Kalisz 1:3 (0:1)
0:1 - Adrian Łuszkiewicz 43'
0:2 - Bartłomiej Putno 58'
0:3 - Piotr Giel 79'
1:3 - Błażej Cyfert 88'

Wisła: Bartłomiej Gradecki - Jan Flak (87' Krystian Bracik), Łukasz Wiech, Błażej Cyfert, Dominik Cheba (46' Lukas Kuban), Maciej Kona, Krystian Puton, Carlos Daniel, Dominik Banach (59' Kacper Kondracki), Adrian Paluchowski (73' Emil Drozdowicz), Bartłomiej Bartosiak (59' Stefan Ilić)

KKS: Mateusz Górski - Jakub Głaz, Przemysław Stolc, Mateusz Gawlik, Jakub Staszak, Adrian Łuszkiewicz (64' Andrzej Kaszuba), Michał Borecki, Bartłomiej Putno (64' Nikodem Zawistowski), Nestor Gordillo (83' Mateusz Wysokiński), Daniel Kamiński (64' Kamil Koczy), Mateusz Majewski (74' Piotr Giel)

Żółte kartki: Paluchowski, Kona, Cheba, Cyfert, Wiech (Wisła) oraz Staszak, Łuszkiewicz, Głaz, Stolc, Górski (KKS)

18 GKS Bełchatów 34 6 4 24 17:74 18

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy KKS 1925 Kalisz zagra w barażach o awans do Fortuna I ligi?