III liga. Problemy liderów. Hit dla Polonii Bytom

Runda wiosenna w III lidze rozkręca się. W weekendowych spotkaniach we wszystkich grupach problemy miały prowadzące zespoły. Do zmiany na czele doszło w grupie IV.

Michał Piegza
Marek Krotofil WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Marek Krotofil
Czołowa dwójka w I grupie III ligi nie zatrzymuje się. Wygrała Legionovia Legionowo, która jednak miała ogromne problemy w wyjazdowej potyczce z Ursusem Warszawa. Gospodarze szybko objęli prowadzenie 2:0, goście jeszcze przed przerwą doprowadzili do remisu, a na minutę przed końcem zdobyli gola na wagę trzech punktów.

Mniejsze problemy miał wicelider Polonia Warszawa, który szybko strzelił bramkę Błoniance Błonie i później kontrolował spotkanie. W 2. połowie Czarne Koszule zdobyły drugą bramkę.

Dystansu do czołówki stara się nie tracić Świt Nowy Dwór Mazowiecki, który 4:1 ograł Wissę Szczuczyn.

Tabela III ligi gr. I:

X Drużyna Mecze Punkty Bramki Z R P
1. Legionovia Legionowo 21 47 43:25 14 5 2
2. Polonia Warszawa 20 41 38:17 14 2 5
3. Świt Nowy Dwór Mazowiecki 21 40 38:21 12 4 5
4. Lechia Tomaszów Mazowiecki 21 37 42:25 11 4 6

W grupie II trwa korespondencyjna walka pomiędzy Olimpią Grudziądz i Kotwicą Kołobrzeg. W 20. kolejce lider do 44. minuty przegrywał z Zawiszą Bydgoszcz 0:1, później jednak gospodarze zdobyli trzy gole i wygrali.

Z kolei wicelider 2:0 pokonał Bałtyk Gdynia, bramki zdobywając w pierwszych dwunastu minutach. W tabeli wciąż Olimpia ma punkt przewagi nad Kotwicą.

Tabela III ligi gr. II:

1. Olimpia Grudziądz 20 47 43:12 15 2 3
2. Kotwica Kołobrzeg 20 46 46:15 14 4 2
3. Sokół Kleczew 20 40 34:16 13 1 6
4. Pogoń Nowe Skalmierzyce 20 40 33:24 12 4 4

Za nami hit marca w grupie III. Po sensacyjnej porażce o swoje być, albo nie być w grze o awans do eWinner II ligi, Polonia Bytom podejmowała wicelidera LKS Goczałkowice.

Gospodarze pokazali, że wszystko wróciło do spodziewanej normy. Bytomianie nie dali szans LKS-owi wygrywając 3:0. Dwa punkty zgubił lider Zagłębie II Lubin, 1:1 zremisował w sąsiadujących z Bytomiem w Tarnowskich Górach Gwarkiem. W grze o awans jest także Miedź II Legnica, która 1:0 pokonał Piasta Żmigród.

Tabela III ligi gr. III:

1. Zagłębie II Lubin 20 44 49:24 13 5 2
2. LKS Goczałkowice 20 42 28:11 12 6 2
3. Miedź II Legnica 20 40 36:20 12 4 4
4. Polonia Bytom 20 39 32:18 12 3 5

Ciasno także w czołówce IV grupy III ligi. Dwa punkty zgubił lider. Rezerwy Cracovii bezbramkowo zremisowały z KSZO 1929 Ostrowiec Św.. Okazję wykorzystała Siarka Tarnobrzeg, która 3:0 ograła Tomasovię Tomaszów Lubelski i awansował na 1. miejsce.

Po trzy punkty sięgnął także ŁKS Łagów. Po ograniu 4:1 Wólczanki Wólka Pełkińska zespół do lidera traci dwa punkty. Na 4. miejsce awansowało Podhale Nowy Targ po wygranej 5:0 z beniaminkiem Koroną Rzeszów.