Pogoń lepsza od Lecha. Weteran nie wykorzystał rzutu karnego

Po nieco ponad dwóch kwadransach mecz był rozstrzygnięty. Pogoń Siedlce ruszyła do ataku i ustaliła wynik na 3:0. Siergiej Kriwiec nie potrafił zmniejszyć strat nawet z rzutu karnego.

Piłkarze Pogoni Siedlce WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski / Na zdjęciu: Piłkarze Pogoni Siedlce
W weekend doszło do dwóch starć drużyn z województw wielkopolskiego i mazowieckiego. Obie miały podobny przebieg. Znicz Pruszków odniósł wysokie zwycięstwo 5:0 w Kaliszu, a już po pierwszej połowie miał trzy gole przewagi. Tak samo układała się do przerwy konfrontacja we Wronkach.

Dwa gole dla Pogoni strzelił Maciej Górski, który był między innymi skutecznym egzekutorem rzutu karnego. Napastnik ma na koncie 13 bramek zdobytych od początku sezonu i jest wiceliderem klasyfikacji strzelców eWinner II ligi. Do najlepszego Michała Fidziukiewicza traci trzy trafienia. Do dubletu Górskiego jednego gola dołożył Krystian Miś i goście prowadzili 3:0.

Lech miał szansę na powrót do gry po przerwie. Zmniejszenie straty do dwóch goli mogło urealnić pościg, ale Siergiej Kriwiec nie wykorzystał rzutu karnego. Uderzenie doświadczonego pomocnika obronił Dawid Smug i ostatecznie zachował on czyste konto.

Lech II Poznań - Pogoń Siedlce 0:3 (0:3)
0:1 - Maciej Górski 12'
0:2 - Maciej Górski (k.) 29'
0:3 - Krystian Miś 33'

W 54. minucie Siergiej Kriwiec (Lech) nie wykorzystał rzutu karnego. Dawid Smug obronił.

Lech: Bartosz Mrozek - Adrian Laskowski, Jakub Zagórski (81' Igor Kornobis), Ksawery Kukułka, Maksymilian Pingot, Filip Marchwiński (68' Maksym Czekała), Jakub Antczak, Łukasz Norkowski (81' Patryk Gogół), Michał Skóraś, Siergiej Kriwiec, Norbert Pacławski (59' Łukasz Spławski)

Pogoń: Dawid Smug - Krystian Miś (86' Wiktor Preuss), Maciej Kołoczek, Maciej Wichtowski, Nikodem Fiedosewicz (70' Cezary Demianiuk), Robert Majewski, Kamil Włodyka (65' Jakub Sinior), Marcio Marcinho (86' Bartosz Wicenciak), Mateusz Piotrowski, Wojciech Trochim (70' Marcin Kozłowski), Maciej Górski

Żółte kartki: Antczak, Skóraś (Lech) oraz Miś, Marcinho, Sinior, Preuss (Pogoń)

18 GKS Bełchatów 34 6 4 24 17:74 18

Czytaj także: Trener Motoru Lublin trafił ze zmianą Czytaj także: Lider eWinner II ligi uciekł z opresji ZOBACZ WIDEO: Lewandowski w końcu wygra Złotą Piłkę?! "I tu pojawia się problem"

Czy Lech II Poznań zakończy sezon w górnej połowie tabeli?