Eriksen skomentował wielki powrót. "To był trudny czas"

Sobotni wieczór należał do Christiana Eriksena. - Wciąż jestem taki sam piłkarsko i mentalnie. Może jestem nawet bardziej zrelaksowany - stwierdził tuż po meczu z Holandią (2:4).

Rafał Szymański
Christian Eriksen Getty Images / Soccrates Images / Na zdjęciu: Christian Eriksen
Kibice reprezentacji Danii długo czekali na ten moment. Christian Eriksen pojawił się na murawie w drugiej połowie spotkania z Holandią i został ciepło przywitany na Johan Cruyff ArenA.

Eriksen pokazał klasę dwie minuty po wejściu na boisko. Ofensywny pomocnik uderzył nie do obrony po dograniu Andreasa Skova Olsena. W końcówce mógł dołożyć drugiego gola, jednak trafił tylko w prawy słupek. Jego kadra po świetnym widowisku przegrała 2:4 z "Oranje".

Tuż po meczu 30-latek zabrał głos przed kamerami "Discovery". - Fajnie było wrócić. Wszystko poszło dobrze. Wciąż jestem taki sam piłkarsko i mentalnie. Może jestem nawet bardziej zrelaksowany - przekazał Duńczyk.

Doświadczony gracz czekał na występ w narodowych barwach od 257 dni. Eriksen doznał ataku serca podczas meczu mistrzostw Europy z Finlandią (0:1) i po długiej rehabilitacji wrócił do formy.

- Nie myślałem za dużo przed wejściem na boisko. To był trudny czas, ale nie stresuję się takimi rzeczami. Wracamy do tego, co robiliśmy wcześniej. Jeszcze bardziej wyjątkowy będzie powrót do miejsca, w którym to wszystko się zaczęło - uzupełnił.