Trzy gole w meczu Bayernu z Freiburgiem

Fenomenalnie sezon w Bundeslidze zaczął Freiburg. Po dziesięciu kolejkach drużyna ta nie miała na koncie ani jednej porażki i zajmowała trzecią pozycję. Jednak z Bayernem Monachium przegrała na Allianz Arena 1:2. W sobotę dojdzie do rewanżu.

Bartosz Zimkowski
mecz Bayern - Freiburg Materiały prasowe / Viaplay / Na zdjęciu: mecz Bayern - Freiburg
Sześć zwycięstw i cztery remisy - tak prezentował się bilans Freiburga na początku sezonu Bundesligi. Przez dziesięć kolejek nikt nie potrafił pokonać tej ekipy, a próbowały zespoły chociażby Borussii Dortmund czy RB Lipsk.

W jedenastej kolejce świetną serię przerwał jednak Bayern Monachium. Na Allianz Arena nie było pogromu, a mistrzowie Niemiec wygrali skromnie 2:1.

W 30. minucie goście popełnili prosty błąd w obronie i Leon Goretzka miał przed sobą tylko bramkarza. Z zimną krwią wykorzystał tę okazję i dał prowadzenie Bayernowi. Drugiego gola kwadrans przed końcem zdobył niezawodny Robert Lewandowski. Freiburg tego dnia było stać tylko na honorowe trafienie autorstwa Janika Haberera.

Freiburg po pierwszej porażce w sezonie zbierał się dość długo. Przegrał bowiem trzy z czterech kolejnych meczów.

Dzisiaj i tak zajmuje wysokie piąte miejsce w Bundeslidze i do trzeciego Bayeru Leverkusen traci tylko trzy punkty. Jest szansa, że w przyszłym sezonie Liga Mistrzów zawita Europa-Park Stadion.

Zanim się jednak tak stanie, to przyjedzie Bayern Monachium. Początek sobotniego meczu o godz. 15:30. Transmisja w Viaplay.