Czy Lewandowski zagra z Freiburgiem? "Nie podejmiemy żadnego ryzyka"

Napastnik Bayernu Monachium miał problemy z żebrami po meczu reprezentacji Polski ze Szwecją. Nie jest jasne, czy będzie gotowy do gry w weekend.

Tomasz Chabiniak
Robert Lewandowski Getty Images / Ross Parker/SNS Group / Na zdjęciu: Robert Lewandowski
Robert Lewandowski we wtorek wykorzystał rzut karny i wyprowadził Polskę na prowadzenie w meczu ze Szwecją na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Podopieczni Czesława Michniewicza ostatecznie wygrali 2:0, ale "Lewy" okupił zwycięstwo stłuczeniem żeber.

Nie jest na sto procent pewne, czy będzie gotowy na sobotni mecz Bayernu z Freiburgiem (15:30). - Robert jest zawodnikiem, który zawsze chce grać, a przy tym ma bardzo dużą tolerancję na ból. Zakładam, że znajdzie się w składzie i będzie mógł zagrać - powiedział Julian Nagelsmann, cytowany przez Radio Bielefeld.

Szkoleniowiec monachijczyków zasugerował, że nie chce wykorzystywać swojego najlepszego napastnika przez 90 minut. - Nie podejmiemy żadnego ryzyka. Chcemy, aby był sprawny na środowy mecz Ligi Mistrzów przeciwko Villarrealowi - przyznał.

Poinformował także, że Leon Goretzka wciąż ma drobne problemy z biodrem, ale jest szansa, że zagra w weekend. Wcześniej przez cztery miesiące pauzował z powodu kłopotów z rzepką. Z kolei Niklas Suele, który dwa tygodnie temu naderwał włókno mięśniowe w prawym udzie, może otrzymać minuty we wspomnianym starciu z "Żółtą Łodzią Podwodną".