"Bajka trwa". Eriksen w znakomitej formie [WIDEO]

Christian Eriksen wrócił na dobre tory. Tym razem Duńczyk błysnął formą w derbach Londynu, Brentford zwyciężyło aż 4:1 z Chelsea.

Rafał Szymański
gol Christian Eriksena YouTube / Chelsea FC / Na zdjęciu: gol Christian Eriksena
Reprezentant Danii odzyskał formę po poważnych problemach zdrowotnych. Christian Eriksen zdobył dwie bramki w marcowych meczach towarzyskich i wrócił ze zgrupowania kadry narodowej. 30-latek wpisał się na listę strzelców w trzecim spotkaniu z rzędu.

Eriksen zagrał w pełnym wymiarze czasowym w derbach zachodniego Londynu z Chelsea. W 54. minucie sobotniego spotkania Bryan Mbuemo wyłożył piłkę ofensywnemu pomocnikowi, który strzelił nad Edouardem Mendym. To było jego pierwsze trafienie po powrocie do ligi angielskiej.

Po świetnej drugiej połowie Brentford FC wygrało 4:1 w starciu wyjazdowym z Chelsea. Menadżer gości wypowiedział się na pomeczowej konferencji prasowej.

Thomas Frank zachwycał się formą Eriksena. - Jego bajka trwa i ja oczywiście bardzo się z tego cieszę. Został szczegółowo przebadany i wszystko z nim ok. Nie wiedziałem, jak długo zajmie mu dojście do takiego poziomu. Zwycięstwo z mistrzami Europy i świata na Stamford Bridge wydawało się nierealne - przyznał szkoleniowiec.

Zespół Franka zmazał plamę po porażce 1:2 z Leicester City. W tym momencie Brentford FC plasuje się na 14. miejscu w tabeli Premier League.

Bramka Christiana Eriksena (od 0:40):