Milik ma szansę "dołączyć" do... Mbappe. Bardzo dobre wieści nadeszły z Francji

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / John Berry / Na zdjęciu: Arkadiusz Milik
Getty Images / John Berry / Na zdjęciu: Arkadiusz Milik
zdjęcie autora artykułu

Polski napastnik został wyróżniony przez francuską ligę. Jego świetna postawa w marcu nie przeszła bez echa. Arkadiusz Milik walczy o tytuł piłkarza miesiąca.

[tag=22007]

Arkadiusz Milik[/tag] (Olympique Marsylia), Martin Terrier (Stade Rennais) oraz Wissam Ben Yedder (AS Monaco) - ta trójka zawodników została nominowana do walki o tytuł "piłkarza marca" we francuskiej ekstraklasie. Polski napastnik został wyróżniony za dwa gole i jedną asystę. A przecież - co nie liczyło się w tym plebiscycie - Milik trafił przecież jeszcze dwukrotnie w rozgrywkach Ligi Europy.

Piłkarzem lutego we Francji został Kylian Mbappe. Kto teraz dołączy do słynnego napastnika Paris Saint-Germain? Odpowiedź poznamy mniej więcej w połowie kwietnia. To wtedy Ligue 1 i miejscowy Związek Piłkarzy Zawodowych opublikują końcowe wyniki.

Należy zauważyć, że dla Milika to już druga nominacja z rzędu. W lutym również był w finałowej trójce. Musiał jednak uznać wyższość Mbappe.

ZOBACZ WIDEO: Magia Stadionu Śląskiego. "Kuzyn Stadionu Narodowego"

Milik obecnie leczy kontuzję, której nabawił się podczas meczu towarzyskiego: Szkocja - Polska. Napastnik naderwał mięsień dwugłowy uda (TUTAJ więcej szczegółów >>). Przerwa ma trwać około dwóch tygodni.

W ostatniej kolejce piłkarze z Marsylii i tak nie wyszli na murawę. Okazało się, że organizatorzy meczu AS Saint-Etienne vs Olympique przegrali z zimą. Opady śniegu były tak duże, że nie udało się odpowiednio przygotować boiska (pisaliśmy o tym TUTAJ >>).

Źródło artykułu: